Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

40% alkoholisko dzērienu cenas nākamgad pieaugs par vismaz 1,10 eiro

Finanšu ministrijas (FM) piedāvātās nodokļu reformas dēļ nākamgad 40% alkoholisko dzērienu cenas veikalā pieaugs par vismaz 1,10 eiro litrā, liecina Latvijas alkohola nozares asociācijas (LANA) aplēses.

Turpretī 0,5 litru 5% alus pudelei cena pieaugs tikai par 0,04 eiro. LANA norāda, ka alus akcīzes likmi vajadzētu kāpināt ievērojami straujāk, lai tā reformas laikā izlīdzinātos vai tuvinātos sidra akcīzes likmei. Ja 5% alum šobrīd akcīzes nodokļa likme par 0,5 litru pudeli ir 0,11 eiro, tad šāda paša tilpuma sidram – 0,32 eiro.

LANA izpilddirektors Dāvis Vītols norāda, ka grādīgajiem dzērieniem un citiem alkoholiskajiem dzērieniem būtu nepieciešams ievērojami mazāks likmes pieaugums. FM nodokļu reformas ietvaros piedāvātais akcīzes nodokļa pieaugums stipro alkoholisko dzērienu kategorijai par 15,2% salīdzinājumā ar esošo akcīzes nodokļa likmi ir pārāk straujš. Šāda pieauguma dēļ 10-12% apmērā var samazināties iekšējais patēriņš, kamdēļ saruks akcīzes nodokļa ieņēmumi un pievienotās vērtības nodokļa (PVN) ieņēmumi.

(L)

(Visited 19 times, 1 visits today)
(Visited 19 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *