Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

7.septembrī Eiropas Lauksaimnieku organizācijas rīkotajā protesta akcijā Briselē piedalīsies Baltijas valstis

Lietuvā notika Baltijas valstu piensaimniecības kooperatīvu vadītāju sanāksmē, lai uzzinātu par to, kas tika nolemts un par, ko tika diskutēts, Pirmā Biznesa radio žurnāliste Lana Zujeva sazinājās ar Latvijas Lauksaimniecības Kooperatīvu Asociācijas pārstāvi Lindu Billi!

Pastāstiet kā noritēja sanāksme?

Noritēja veiksmīgi. Sanāksmē piedalījās Latvijas piena kooperatīva pārstāvji, Lietuvas piena kooperatīva pārstāvji, kā arī pārstāvji no Igaunijas. Galvenais sapulces lēmums bija tas, ka visas trīs Baltijas valstis vienojās rakstīt kopīgu vēstuli Eiropas lauksaimniecības komisāram Filam Hoganam. Sanāksmes gaitā arī tapa šīs vēstules projekts.

Kāds bija vēstules saturs?

Galvenā doma ir aicinājums kompensēt piena ražotājiem radušos zaudējumus saistībā ar Krievijas noteikto embargo piena produktiem. Vēstulē ir uzsvērts tas, ka ņemot vērā situāciju, ka Baltijas valstu piena pārstrādes uzņēmumiem salīdzinot ar citām Eiropas Savienības valstīm, Krievijas tirgus bija salīdzinoši nozīmīgs, tad Baltijas valstis ir tās, kurām šī palīdzība ir nepieciešama diezgan akūti.

Vēl vēstulē tika uzsvērts, ka pašreiz piena pārstrādes uzņēmumi strādā pie tā, lai pārorientēt savu darbību uz citiem tirgiem, taču tam nepieciešami kā minimums divi gadi. Tāpat arī vēstulē tika uzsvērta krasā vidējā piena iepirkumu cenu atšķirība Baltijas valstīs un Eiropas Savienībā, bet tajā pašā laikā mums ir jāstrādā vienotā tirgū ar salīdzinoši vienotiem nosacījumiem. Pamatojoties uz to aicinām atkārtoti rast iespēju piešķirt papildus finansējumu, lai šos zaudējumus kompensētu.

Ilgtermiņā ir nepieciešami dažādi mehānismi, kas veicinātu lauksaimnieku savstarpējo kooperāciju. Kopīgi organizējot un attīstot savu pārstrādi, gan arī kopīgi organizējot produktu tirgus meklēšanu un realizāciju. Nepieciešams strādāt pie kopīga Baltijas zīmola izstrādes.    Šajā saistībā tika nolemts veidot iniciatīvas grupu, kura izstrādās sīkākus priekšlikumus kā tas varētu izskatīties.

Gribēju vēl atzīmēt, ka katra valsts ir atsevišķi vērsusies Eiropas komisijā ar aicinājumu risināt situāciju. Katra valsts arī ir saņēmusi nosacītu atteikumu no komisāra par to, ka kāds papildus finansējums tiks piešķirts, taču tai pašā laikā mēs vienojāmies par to, ka, ja mēs iesim visas trīs valstis kopā, šis rezultāts būs labvēlīgāks mūsu ražotājiem.

7.septembrī Eiropas lauksaimnieku organizācija COPA-COGECA rīkos protesta akciju, tieši par tirgus situāciju pienu, augļu, dārzeņu un gaļas sektorā. Sanāksmē Lietuvas kolēģi uzsvēra, ka viņi sūtīs autobusu ar saviem ražotājiem, un tā doma bija tāda, ka Latvieši arī noteikti sūtīs savus cilvēkus.

Interviju atkārtojumā klausieties Pirmajā Biznesa radio brīvdienās! (L)

Klausītāji un mūsu lasītāji mēs gribētu uzzināt vai Jums ir svarīgs apskatītais jautājums! Lūdzu, komentējiet, būsim pateicīgi par Jūsu viedokli!

(Visited 53 times, 1 visits today)
(Visited 53 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *