Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Ādažu poligonā varēs veikt mežsaimniecisko darbību

Valdība otrdien atbalstīja grozījumus noteikumos, kas dos tiesības Ādažu poligonā veikt mežsaimniecisko darbību.

Šobrīd noteikumi paredz, ka meža zemēs aizsargājamo ainavu apvidos mežsaimniecisko darbību nedrīkst veikt no 15. marta līdz 31. jūlijam.

Ņemot vērā, ka Ādažu militārais poligons atrodas īpaši aizsargājamā dabas teritorijā aizsargājamo ainavu apvidū “Ādaži”, tad atbilstoši noteikumam Ādažu militārajā poligonā minētajā laika periodā tiek pārtrauktas mežsaimnieciskās darbības.

Tomēr ņemot vērā, ka Latvija ir NATO dalībvalsts un Latvijai ir jāpilda uzņemtās kolektīvās saistības, tai skaitā, piemēram, jāpilda uzņemošās valsts funkcijas starptautiskām militārām mācībām, izņēmuma gadījumos var rasties situācija, kad, lai nodrošinātu kāda konkrēta valsts aizsardzības uzdevuma izpildi, ir nepieciešams steidzami nodrošināt militāras infrastruktūras izveidi vai pielāgošanu. Vienlaikus spēkā esošais normatīvais regulējums steidzamu, valsts aizsardzības uzdevumu izpildei būtisku darbu veikšanu ierobežo. Papildus jāņem vērā, ka laicīgu un plānveidīgu infrastruktūras objektu būvniecību ietekmē arī nepiemēroti laika apstākļi.

(L)

(Visited 28 times, 1 visits today)
(Visited 28 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *