Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Advokāts: Magonis nebēga, ja gribētu – būtu aizmucis

Kukuļņemšanā aizdomās turētais līdzšinējais uzņēmuma Latvijas Dzelzceļš (LDz) valdes priekšsēdētājs Uģis Magonis, pretēji medijos izskanējušajām ziņām, nav bēdzis no Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbiniekiem, aģentūrai LETA apgalvoja Magoņa advokāts Alvis Marga.

Advokāts pastāstīja, ka Magonis braucis no Igaunijas uz Latviju un pie Ainažiem uz Tallinas šosejas apstājies pie luksofora, kas regulē satiksmi. Tajā brīdī notikusi aizturēšana.

“Tās ir pilnīgas muļķības, nekāda bēgšana nav bijusi. Tajā ceļa posmā remontu dēļ vispār nav iespējams braukt ar 200 kilometriem stundā. Gan mašīna, gan šoferis ir pietiekami labi, tāpēc, ja gribētu, tad Magoņa kungs būtu aizmucis,” uzsvēra Marga.

Advokāts nekomentēja Igaunijas mediju ziņas, ka kukuļa nodošana Magonim varētu būt notikusi Pērnavā. “Pilnīgas muļķības” esot arī sociālajos tīklos izskanējušās baumas, ka Magonis mēģinājis atbrīvoties no naudas.

Advokāts arī pastāstīja, ka vakar pa pastu tiesai nosūtījusi sūdzību par Rīgas rajona tiesas lēmumu, ar kuru Magonim kā drošības līdzeklis piemērots apcietinājums. Sūdzība būs jāvērtē Rīgas apgabaltiesai.

Magonis tika aizturēts pagājušajā ceturtdienā, un sestdien, beidzoties aizturēšanas termiņam, Rīgas rajona tiesa viņam kā drošības līdzekli piemēroja apcietinājumu.

Jau ziņots, ka KNAB Magoni tur aizdomās par liela apmēra kukuļa pieņemšanu. KNAB oficiāli sniegtā informācija ir skopa – pierādījumu kopums dod pietiekamu pamatu uzskatīt, ka kukulis, kura apmēru birojs neatklāj, saņemts saistībā ar LDz meitasuzņēmuma LDz ritošā sastāva serviss iepirkumu.

Portāls Diena.lv iepriekš ziņoja, ka Magonis, iespējams, tiek turēts aizdomās par aptuveni pusmiljona eiro kukuļa saņemšanu saistībā ar LDz ritošā sastāva servisa nesenu daudzmiljonu iepirkumu – četru vecu dīzeļlokomotīvju iegādi no Igaunijas miljonāram Osinovskim piederošā uzņēmuma Skinest.

Osinovskis savukārt noliedzis korupciju darījumā par lokomotīvju pārdošanu LDz, vēstīja Igaunijas portāls Delfi.ee.

Latvijas Televīzijas raidījums Panorāma ziņoja, ka nepilnu pusmiljonu eiro liels kukulis tika atrasts Magoņa automašīnā viņa aizturēšanas brīdī. Laikraksts Postimees vēstīja, ka Magonis aizturēšanas laikā mēģinājis bēgt. Magoni mēģināts aizturēt uz Igaunijas-Latvijas robežas, kad viņš ar šoferi atgriezies no Igaunijas. Ignorējot aicinājumu apstāties, abi metušies bēgt. Bēgšanas laikā automašīna attīstījusi ātrumu līdz 200 kilometriem stundā.

Krimināllikums par Magonim inkriminēto noziegumu paredz brīvības atņemšanu no diviem līdz desmit gadiem, konfiscējot mantu.

Magonis LDz valdes priekšsēdētāja amatu ieņēma nepilnus desmit gadus – kopš 2005.gada 1.septembra. Pirms tam no 2003.gada viņš bija šī uzņēmuma padomes loceklis un padomes priekšsēdētājs. Magonis pagājušajā piektdienā no amata atbrīvots.

(Teksts un foto: diena.lv)(L)

(Visited 81 times, 1 visits today)
(Visited 81 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *