Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Aicina atsaukties vairāku asinsgrupu donorus

Valsts asinsdonoru centrs (VADC) aicina atsaukties vairāku asinsgrupu donorus, un īpaši pārliešanai trūkst rēzus negatīvās asinis, informē centra pārstāve Zane Mousavi.

Viņa aicina esošos ziedotājus ņemt līdzi paziņas vai draugus, lai ziedotāju būtu vairāk. Šobrīd Latvijā asinis ziedojot tikai 1,7% no visiem iedzīvotājiem.

„Šobrīd īpaši mēs gaidām 0 rēzus negatīvās, B rēzus negatīvās un AB rēzus negatīvās asinsgrupas donorus. Īpaši 0 rēzus negatīvā, kas mums vienmēr ir vajadzīga, jo šī ir asinsgrupa, kuru var pārliet visiem cilvēkiem ar citām asins grupām, tā ir kā aizvietotājasinsgrupa. Un [gaidām arī] visas pārējās…” saka Mousavi.

„Mēs varam teikt, ka mūsu krājums ir stabils, bet tas varbūt nav tāds, kādu mēs to vēlētos redzēt. Līdz ar to uzsvars uz negatīvajām asinsgrupām, bet arī visi pārējie donori ir laipni aicināti. Noteikti donoriem līdzi ir jāņem pase. Gribu uzsvērt, ka autovadītāja apliecību mēs vairs nepieņemam. Tā vajadzīgā lieta būtu pase vai ID karte un bankas konta numurs, jo mēs arī vairs neizmaksājam atlīdzību donoram skaidrā naudā, bet gan uz bankas konta numuru,” norāda Mousavi.

Ziedošanas dienā cilvēkam jājūtas veselam, pirms asins nodošanas nevajag ēst neko taukainu, nedrīkst arī lietot alkoholu vai smēķēt.

(Visited 19 times, 1 visits today)
(Visited 19 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *