Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Aicina ieviest mobilo lietotni Rīgas ostas ūdenstransporta migrācijas reģistrēšanai

Rīgas Brīvostas pārvalde (RBP) par perspektīvu atzinusi Rīgas Biznesa skolas studentu Kārļa Jonāsa un Mārtiņa Šmita ideju izstrādāt mobilo lietotni “Safe Sea”, kas reģistrētu mazā ūdens transporta migrāciju. Šādu risinājumu studenti piedāvāja pēc sarunas ar ostas darbiniekiem, kuri atzina, ka esošais ienākošo un izejošo mazizmēra kuģošanas līdzekļu braucienu reģistrēšanas veids neatbilst 21. gadsimta nodrošinātajām iespējām.

Jauniešu prezentētā ideja tika atzinīgi novērtēta, un abi studenti ieguva godpilno otro vietu RBP rīkotajā inovāciju konkursā studentiem „Osta pilsētai”.  Konkursa žūrijai tika prezentēta mobilās lietotnes demo versija, kā arī skaidrotas provizoriskās šāda risinājuma izmaksas. Jaunieši uzsvēra, ka pašreizējais mazā ūdenstransporta migrācijas reģistrēšanas veids ir novecojis un pārāk laikietilpīgs, nevajadzīgi noslogojot cilvēkresursus. Ar savu risinājumu viņi piedāvāja šo reģistrāciju nodrošināt elektroniski, kas ļautu arī digitalizēt reģistrēto braucienu arhīvu. Tāpat jaunieši aicināja nodrošināt bezvadu interneta infrastruktūru brīvostas teritorijas jahtu piestātnēs. “Esošā transporta braucienu reģistrācijas pieeja neatbilst 21. gadsimta tehnoloģiju iespējām, kā arī nereprezentē Rīgu kā interneta galvaspilsētu no ostas puses. Turklāt transporta braucienu reģistra digitalizēšana ir saistoša iespēja brīvostai, lai paradītu sevi kā drošas un viedas kuģošanas piekritēju gan vietējo, gan starptautisko kuģotāju vidū, ” komentēja K. Jonāss un M. Šmits.

“Jauno tehnoloģiju ieviešana atbilstoši 21. gadsimta prasībām ir svarīgs priekšnoteikums Rīgas ostas konkurētspējas veicināšanai. Paldies studentiem par viņu idejām, kā arī spēju “uztaustīt” un piedāvāt atrisināt aktuālākās ostas problēmas,” sacīja konkursa žūrijas priekšsēdētājs, Rīgas brīvostas pārvaldnieka vietnieks Mārtiņš Ziemanis.

(L)

(Visited 13 times, 1 visits today)
(Visited 13 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *