Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

«Al Qaeda» piedraud Saūda Arābijai

Starptautiskās teroristiskās organizācijas «Al Qaeda» Jemenas atzars «Al Qaeda Arābu pussalā» (AQAP) piedraudējis īstenot asiņainus uzbrukumus Saūda Arābijai, tādējādi vēršoties pret valsts plāniem sodīt ar nāvi vairākus grupējuma kaujiniekus, vēsta Lielbritānijas medijs «Sky News».

«Mēs zvēram pie Dieva, ka mūsu asinis tiks izlietas pirms mūsu sagūstīto biedru asinīm, un viņu šķīstās asinis nenožūs līdz brīdim, kad mēs izliesim Saūda Arābijas kareivju asinis,» teikts otrdien izplatītajā AQAP paziņojumā.

Pagājušajā nedēļā atklātībā nonāca informācija, ka Saūda Arābija plāno ar nāvi sodīt vairāk nekā 50 cilvēkus, kas tiek apsūdzēti terorismā.

Daļa no šiem cilvēkiem ir saistīti ar «Al Qaeda», savukārt citi ir Saūda Arābijas iedzīvotāji, kas piedalījušies pret valdību vērstos protestos.

Pēdējā gada laikā Saūda Arābijā reģistrēts jauns teroraktu vilnis, tomēr par šiem uzbrukumiem atbildību galvenokārt uzņēmies teroristiskais grupējums «Islāma valsts» («Daesh»).

Saskaņā ar organizācijas «Amnesty International» apkopoto informāciju, Saūda Arābijā šogad ar nāvi sodīti jau vairāk nekā 150 cilvēki, kas ir lielākais skaits pēdējo 20 gadu laikā.

Nāvessods šogad galvenokārt izpildīts par noziegumiem, kas saistīti ar narkotiku apriti.

Nāvessodi Saūda Arābijā nereti tiek īstenoti publiski.

 

Pirmais Biznesa radio pēc apollo (G)

(Visited 52 times, 1 visits today)
(Visited 52 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *