Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

ANO neoficiālā balsojumā skaidros potenciālo Bana Kimuna pēcteci

ANO Drošības padomes pastāvīgajām dalībvalstīm – ASV, Francijai, Krievijai, Ķīnai un Lielbritānijai –trešdien, 5.oktobrī, paredzēts neoficiāls balsojums par jauno Apvienoto Nāciju ģenerālsekretāru. Tajā tiks noskaidrots, vai kāds no kandidātiem varētu saņemt kādas valsts veto oficiālajā balsojumā, kas varētu notikt tuvajās nedēļas.

Pašreizējā ANO ģenerālsekretāra Bana Kimuna pilnvaru termiņš drīz noslēgsies, un viņa pēctecis amatā stāsies nākamā gada 1. janvārī.

Par vadošo augstā amata kandidātu tiek uzskatīts bijušais Portugāles premjerministrs Antoniu Guterišs, kurš līdzšinējās Drošības padomes neoficiālās balsošanas kārtās ieņēmis pirmo vietu. Viņš iepriekš vairākus gadus bijis arī ANO augstais komisārs bēgļu jautājumos.

Tomēr ir arī izskanējuši aicinājumi augstajam amata izvēlēties sievieti – līdz šīm ANO ģenerālsekretāra amatu ieņēmuši tikai vīrieši, kopumā astoņi. Viena no redzamākajām kandidātēm tagad ir arī Bulgārijas izvirzītā Eiropas Komisijas viceprezidente Kristalina Georgijeva.

Tostarp Krievija paziņojusi, ka labprāt ANO ģenerālsekretāra amatā redzētu sievieti un būtu gatava atbalstīt kandidātu no Austrumeiropas, kas varētu palielināt Bulgārijas kandidātes izredzes.

(Visited 22 times, 1 visits today)
(Visited 22 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *