Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Apbalvotas festivāla “Tourfilm Riga 2017” labākās filmas

Sestdien, 29. aprīlī, ar svinīgo apbalvošanas ceremoniju noslēdzies 10.Starptautiskais tūrisma filmu festivāls “Tourfilm Riga”. Nominācijā “Latvijas tūrisma produkts” triumfēja kinorežisora Jāņa Norda īsfilmu cikls Rīgas tūrisma kampaņai “Insider’s Guide to Riga”.

Galveno balvu “Grand Prix” izcīnīja Apvienoto Arābu Emirātu īsfilma “Dubai’s #BeMyGuest with Shah Rukh Khan”, kurā Dubaiju apmeklēt aicina par Bolivudas karali dēvētais indiešu aktieris Šāhruhs Hāns (Shah Rukh Khan), kas ir pieprasītākais un atzītākais mūsdienu indiešu lomu atveidotājs. Video tapis pēc Dubaijas Tūrisma un tirdzniecības mārketinga korporācijas pasūtījuma Dubaijas reklāmas kampaņas #BeMyGuest ietvaros.

“Dubaija piedāvā gūt neaizmirstama ceļojuma pieredzi, ko neviens jums mūžam neatņems. Lai ko jūs vēlētos darīt – vai tie būtu ekstrēmi, adrenalīna pārpilni piedzīvojumi kā izpletņlēkšana vai tuksneša safari, vai garda kulinārijas pieredze intriģējošu garšu, vai arī ceļojums ar ģimeni, draugiem vai mīļoto cilvēku – šī pilsēta patiesi piedāvā pilnu komplektu brīvdienu baudīšanai,” uzsver Š. Hāns.

Nominācijā “Latvijas tūrisma produkts” 1. vietu izcīnīja Rīgas Tūrisma attīstības biroja jaunās tūrisma kampaņas “Insider’s Guide to Riga” pirmie trīs video stāsti par Rīgu ar dažādu rīdzinieku acīm – no mācītāja, seniora un sieviešu blogera skatu punkta, parādot, cik daudzpusīga var būt Latvijas galvaspilsēta. Īsfilmu ar atšķirīgo pieeju pilsētas reklamēšanā autors ir pazīstamais kinorežisors Jānis Nords, kurš režisējis arī vienu no starptautiski atzītākajām latviešu spēlfilmām “Mammu, es tevi mīlu”.

Otrā vieta nominācijā “Latvijas tūrisma produkts” piešķirta “LETA Video” īsfilmai “Mārupe”, kurā apgāzts stereotips, ka Mārupe ir tikai burkānu lauks vai privātmāju ciemats, savukārt žūrijas veicināšanas balvu izpelnījās īsfilma “Svētās Jaunavas Marijas svinības Aglonā”.

Nominācijā “kultūras tūrisms” 1. vieta piešķirta Austrijas tūrisma īsfilmai “Vienna table trip”, ekotūrisms – Rumānijas īsfilmai “Man in nature – being one with Europe’s last wild places”, tūrisma galamērķis – arī Dubaijas īsfilmai “Dubai’s

#BeMyGuest with Shah Rukh Khan”, piedzīvojumu tūrisms – Vācijas īsfilma “Dive to be alive”, tūrisma pakalpojumi – Portugāles video “Sintra Bliss Hotel – be a king”, bet kategorijā “pasākumi, izstādes, kongresi” 1. vieta Dānijas īsfilmai par Mogens Dahl koncertzāli “1 year in 1 minute”.

Rīgas domes organizētajā Starptautiskajā tūrisma filmu festivālā “Tourfilm Riga 2017”, kas šajā pavasarī Rīgā notika jau desmito gadu pēc kārtas, kopumā tika iesūtīts rekordskaits – 761 tūrisma īsfilma no 45 valstīm. Festivālu ar savām filmām atbalstīja arī Starptautiskā Tūrisma Filmu festivāla komiteja (CIFFT), iesniedzot citu valstu tūrisma filmu festivālos nominētās filmas. No pieteiktajām īsfilmām oficiālajai vērtēšanai tika atlasītas 195 filmas.

Starptautiskā žūrija, izvērtējot katras filmas ideju, kreativitāti un informācijas apjomu, noteica labāko tūrisma filmu septiņās kategorijās: kultūras tūrisms, ekotūrisms, tūrisma galamērķis, piedzīvojumu tūrisms, tūrisma pakalpojumi, Latvijas tūrisma produkts, kā arī pasākumi, izstādes, kongresi. Katrā nominācijā apbalvotas labākās īsfilmas un piešķirtas arī vairākas veicināšanas balvas.

(L)

(Visited 16 times, 1 visits today)
(Visited 16 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *