Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Ar ko mūs priecēs Rīgas svētki?

Rīgas svētki ir klāt, bet, lai uzzinātu vairāk par gaidāmajiem pasākumiem, Pirmā Biznesa radio žurnāliste Lana Zujeva sazinājās ar Rīgas Domes Kultūras pārvaldes priekšnieci Baibu Šmiti!

Ko šogad Rīgas iedzīvotāji un viesi varēs sagaidīt Rīgas svētkos?

Rīgas svētkos šogad galvenā tematika vai saistviela ir osta, jo Rīgas ostai šogad paliek 815 gadi! Un osta tas nozīmē atvērta pasaule, tas nozīmē saikne ar citām pilsētām un tautām, tradīcijām, kultūrām. Tāpēc šī gada lielais notikums būs šādā zīmē.

Cilvēki varēs sagaidīt koncertus 11.novembra krastmalā. Rīgas sirdī būs ļoti daudzpusīga programma: populāras tautu dziesmas, piedalīsies izpildītāji no Baltijas valstīm, no Polijas, Krievijas. Būs ļoti plašs un daudzpusīgs repertuārs.

Ostas tematika būs arī sastopama Spīķeru kvartālā. Spīķeros svētdien notiks Folk festivāls. Tieši šeit piestās senās vikingu laivas. Ar kurām būs iespēja pavizināties pa Daugavu.

Esplanādē viesi varēs iepazīt lībiešu tradīcijas: dziesmas, dejas, kā arī amatnieku darbnīcas.

Pati svētku atklāšana būs piektdien un plkst. 20.30. Vērmanes dārzā notiks brīvdabas koncerts, kurā piedalīsies pūtēju orķestris „Rīga”.

Savukārt sestdien Vērmanes dārzā būs īpaša programma bērniem. Esplanādē savukārt sestdien uzstāsies dažādi ielu akrobāti, būs dažādi cirku priekšnesumi.

Domu laukumā būs senais Indriķis, senā vikingu kuģa rekonstrukcija.

Krastmalā sestdien un svētdien dienas garumā norisināsies un vakaros būs dažādi koncerti. Kā arī gaidāmi moto šovi un ūdens atrakcijas.

Kopumā šajos svētkos ir ap sešpadsmit sporta pasākumi, kas notiek Lucavsalā un Ķīpsalā.

Būs iespēja svētkus baudīt arī apkaimē.

Plašāku informāciju par notikumiem var uzzināt, apmeklējot mājas lapu: http://www.rigassvetki.lv/2015/.

Interviju atkārtojumā klausieties Pirmajā Biznesa radio brīvdienās! (L)

(Visited 85 times, 1 visits today)
(Visited 85 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *