Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Ārkārtas sēdē valdība paceļ minimālo mēneša algu

Aiz slēgtām durvīm sarīkotā Latvijas valdības ārkārtas sēdē koalīcijas partneri šodien vienojās par būtiskākajiem nākamā gada budžetā atbalstāmajiem jautājumiem. Minimālo mēnešalgu 2016.gadā nolemts palielināt no pašreizējiem 360 eiro līdz 370 eiro. Valdošā koalīcija atbalstīja arī tā sauktā solidaritātes nodokļa ieviešanu un diferencētā neapliekamā minimuma ieviešanu.

Izglītības un zinātnes ministre M. Seile valdībai un sociālajiem partneriem izklāstīja pedagogu darba samaksas jauno modeli, ko plānots ieviest no 2016.gada 1.septembra.

Solidaritātes nodoklis skars tikai lielo algu saņēmējus ar darba algu mēnesī vidēji virs 400 eiro, un, kā lēš ministri, ļaus novērst nevienlīdzību, ka noteikts personu loks var veikt būtiski mazākus nodokļu maksājumus no saviem darba ienākumiem.

Nepārprotami panākts kompromiss. Labklājības ministrija ieteica nepalielināt minimālo algu vispār vai palielināt to līdz 367 eiro, jo lielāks palielinājums neesot ekonomiski pamatots. Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība uzstāja, ka minimālā alga jāpaceļ līdz 380 eiro mēnesī. Arī “Vienotība” piedāvāja paaugstināt minimālo algu līdz šai summai. Zaļo un zemnieku savienība pauda, ka minimālā alga būtu jāsaglabā 360 eiro apmērā.

Valdība atbalstīja papildu līdzekļu piešķiršanu institūcijām par 1,2 miljoniem eiro neatliekamo pasākumu īstenošanai, ietverot arī finansējumu sabiedriskajiem medijiem sabiedrības saliedēšanas, nacionālās identitātes un valsts valodas pozīcijas nostiprināšanas pasākumiem.

Nākamā gada budžets vēl jāpieņem Saeimai.

Pirmais Biznesa radio / Foto: Ministru kabinets  (A)

(Visited 85 times, 1 visits today)
(Visited 85 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *