Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

ASV prezidents aicina Krieviju neradīt problēmas

ASV prezidents Baraks Obama aicinājis Krievijas valdību pārtraukt radīt problēmas starptautiskajai sabiedrībai, bet kļūt par daļu no risinājuma pasaules izaicinājumiem.

Uzstājoties kopīgā preses konferencē ar Itālijas premjeru Mateo Renci, ASV prezidents norādīja, ka Krievijas uzvedība pārkāpj starptautisko tiesību normas.

Viņš paziņoja, ka Kremļa pārstāvju apgalvojumi par ASV centieniem dažādi kaitēt Krievija likumīgajām interesēm nav korekti.

“Mēs uzskatām, ka Krievija ir svarīga valsts, tās bruņotie spēki pasaulē atpaliek tikai no mūsējiem. Mēs uzskatām, ka Krievijas Federācijai jābūt daļai no pasaules problēmu risinājuma, nevis to cēlonim,” sacīja Obama.

Viņš arī kritizēja republikāņu  pretendentu uz Balto namu Donaldu Trampupar tā glaimošanu Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam. Tramps Putinu atzinis par labāku līderi nekā Obamu un uzsvēris, ka ASV un Krievijai jātuvinās, neņemot vērā Krievijas agresīvo ārpolitiku.

Jau ziņots, ka ASV un Lielbritānija svētdien brīdināja, ka tās apsver iespējas noteikt ekonomiskas sankcijas ne tikai pret Sīrijas prezidenta Bašara al Asada režīmu, bet arī pret Krieviju saistībā ar nemiernieku kontrolēto Alepo rajonu bombardēšanu. Savukārt Eiropas Savienības augstā ārlietu pārstāve Federika Mogerīni norādīja, ka Brisele šādu iespēju neizskata.

Otrdien, 18.oktobrī, Krievijas un Sīrijas gaisa spēki pārtrauca uzlidojumus nemiernieku kontrolētajai Alepo daļai.

(Visited 19 times, 1 visits today)
(Visited 19 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *