Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

ASV sākumskolas atsakās no mājas darbiem

Sākumskolu audzēkņiem tiek uzdots par daudz mājas darbu, un tie laupa bērniem motivāciju mācīties. Pie šādas atziņas nonāca virkne vecāku un skolotāju ASV. Tieši tāpēc dažas skolas sāk pilnībā atteikties no mājas darbu uzdošanas.

Piemēram, direktore Kristija Hjeta savā sākumskolā Alabamā šajā mācību gadā ieviesa mājas darbu neuzdošanas principu. „Izlasot vairākus rakstus, pārliecinājos, ka sākumskolas audzēkņu mājas darbiem nav nekāda akadēmiska labuma,” sacīja Hjeta.

Tieši šādu viedokli aizstāv progresīvās izglītības atbalstītājs un vairāku tradicionālo metožu kritiķis Alfijs Kons. „Jo lielāka jums ir izpratne par to, kā patiesībā mācās bērni, jo mazāk jūs uzskatīsiet, ka viņiem būtu jāatkārto skolā apgūtā mācību viela,” teica Kons. „Vēl jo vairāk, akadēmiskās izcilības priekšnoteikums ir bērna ieinteresētība, viņa vēlme spēlēties ar vārdiem, skaitļiem un idejām. Mājas darbs ir lielākais ziņkārības slepkava, kāds jebkad izgudrots,” pauda Kons.

Šo teoriju praksē jau pārbaudīja gan pedagogi, gan vecāki.

„Mana jaunākā meita kā reiz iet pirmajā klasē. Es esmu neizsakāmi priecīga, ka šobrīd skolā māca citādi, un man nebūs atkal jāatkārto piecus gadus pēc kārtas – nu, tev ir jādara tas, ko liek skolotājs, kaut gan man pašai nav pārliecības, ka tas palīdz viņai iemācīties.

Es atklāju, ka mūsu audzēkņi uz skolu atnāk mazāk noguruši un bez stresa,” atklāj kādas skolnieces mamma.

Tomēr akadēmiskā vidē aizvien ir daudz cilvēku, kas turas pie pretēja viedokļa, un uzskata, ka jau mazajās klasēs bērniem būtu jāattīsta mācību procesa ieradumi un laika plānošanas iemaņas. Tāpēc rēķināties ar brīvu vakaru pēc skolas visi pagaidām vēl nevarēs.

(Visited 18 times, 1 visits today)
(Visited 18 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *