Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Atlaistie “KVV Liepājas metalurgs” darbinieki varēs atrast darbu, būs iespējas pārkvalificēties

KVV Liepājas metalurgs, iekonservējot rūpnīcu, plāno atlaist aptuveni 300 darbinieku. 100 darbiniekus paturēs amatā, tie gādās par rūpnīcas dežurrežīmu, tā pasvēstījis uzņēmuma valdes loceklis Igors Talanovs. Līdz ar darba saistību pārtraukšanu, Liepājā un tās rajonā palielināsies bezdarbnieku skaits. Pērn tikai neliela daļa no atlaistajiem devās uz nodarbinātības valsts aģentūru. Kāpēc tā, skaidro Nodarbinātības valsts aģentūras Liepājas filiāles vadītāja Dace Baumane:

«Pērn vasarā, kad no darba masveidā atbrīvoja KVV Liepājas Metalurgs darbiniekus, ļoti neliels cilvēkus skaits atnāca uz nodarbinātības valsts aģentūru. Mēs izvērtējām, ka gandrīz nevienam nesanāca bezdarbnieku pabalsts, tieši šis varētu būt viens no iemesliem, kāpēc atnāca tik maz. Primārais ir nauda, pieļaujam, ka viņi izvērtēja situāciju, lai konstatētu, vai viņiem pienākas bezdarbnieka pabalsts.

Lūkojoties no šīs pozīcijas – marta mēneša, tad darbinieki, kuri no darba iet prom šodien, uzņēmumā ir nostrādājuši vismaz gadu, tāpēc gandrīz visiem pienāksies bezdarbnieku pabalsts. Uzskatām, ka viņi nāk tieši tāpēc.»

Bezdarbniekiem visizdevīgākais ir pavasara un vasaras periods – tad darba tirgū parādās sezonālie darbi, tāpēc metalurga darbiniekiem būs iespēja atrast citu darbu:

«Darba tirgū aktivitātes uz ziemu parasti ir mērenākas, jo tas ir svētku periods un darba devēji darbiniekus šajā periodā meklē reti.  Tāpēc šis brīdis ir mazliet pozitīvāks – ir pavasaris, tuvojas vasara, būs piejami sezonas darbi. Var gadīties, ka no sākuma jāpieņem darbs, kas būs uz neilgu laiku – konkrētu periodu. Uzskatam, ka darba meklētājam jāiet tur, kur ir iespēja strādāt, jo pēc tam parādās citas iespējas. Šobrīd darba iespējas ir cerīgākas, salīdzinot ar pērno gadu.»

Šobrīd Liepājā un tās rajonā ir aptuveni 200 brīvas darba vietas, starp tām ir arīdzan metālapstrādes un ar ražošanu saistītas vakances, tāpēc arī specifiskas profesijas metalurga darbiniekiem būs iespēja atrast citu darbu:

«Liepājā un tās rajonā katru dienu ir pieejamas aptuveni 200 – 210. Protams, brīvo vakanču skaits svārstās. Mums grūti prognozēt, cik ātri kādreizējie Metalurga darbinieki atradīs darbu, jo tas atkarīgs no katra paša. Jāņem vērā fakts, ka ne visas darbavietas ir pieteiktas valsts nodarbinātības aģentūrā. Ja lūkojamies uz brīvajā darbavietām, kuras pieteiktas mūsu filiālē, tad tās sfēras ir visdažādākās – ir vajadzīgi pakalpojumu darbinieki, operatori, montieri, arī elektriķi. Metālapstrādē nepieciešami metinātāji. Tāpat ir pieprasījums pēc kokapstrādes iekārtu operatoriem, ceha strādniekiem, trasnporta speciālistiem. Ir daudzi mazāki uzņēmumi, kur darbinieki ik pa laikam un arī šobrīd ir vajadzīgi.»

Tiem darbiniekiem, kuri nevarēs atrast darbu, vai to nevēlēsies būs iespēja iesaistīties kādā no Nodarbinātības valsts aģentūras piedāvātajām apmācībām. Apmācību klāsts ir ļoti plašs un aptver dažādas specialitātes:

05:49 – 07:10

«Pastāv iespēja izvēlēties apmācību programmas, taj skaitā profesionāo apmācību, ja tāda nepieciešama. Mēs piedāvājam karjeras konsultācijas, ja cilvēks šaubās un nevar izvēlēties, ko mācīties – izvērtējot, ko cilvēks darījis, kādas ir viņa prasmes, kāda ir līdzšinējā darba pieredze. Piedāvājam arī īso apmācības programmu kursu, kuru ietvaros var apgūt datorprasmes vai svešvalodas. Ļoti pieprasītas ir neformālaš izglītibas programmas, kuras saistītas ar papildus transportlīdzekļu iemānu apguvi. Mēs piedāvājam iegūt C, D un E kategoriju braukšanas atļaujas, kā arī dažādu ekskavatoru un traktoru braukšanas apliecības. Diezgan daudzi izmanto šīs iespējas. Bezdarba periodu var izmantot lietderīgi.»

J.

(Visited 59 times, 1 visits today)
(Visited 59 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *