Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

“Baltic International Bank Latvijas barometrs”: Iedzīvotāji pauž neapmierinātību ar valdības darbu

Jaunākais “Baltic International Bank Latvijas barometra” pētījums liecina, ka iedzīvotāju noskaņojums ir kļuvis kritiskāks. Pasliktinājies kā tagadnes, tā arī nākotnes vērtējums, taču vislielāko kritiku izpelnījies valdības darbs. Tikmēr, novērtējot ģimenes materiālo stāvokli, iedzīvotāji saglabā optimismu.
Pētījuma mainīgās daļas ietvaros decembrī tika noskaidroti arī iedzīvotāju grāmatu lasīšanas paradumi, uzskati par tulkoto literatūru un grāmatu lasīšanu pēc simts gadiem. Pētījuma otrās daļas rezultāti kopā ar ekspertu komentāriem tiks publiskoti 27. janvārī.

Iegūtie pētījuma rezultāti apliecina, ka iedzīvotāju novembra pacilātais noskaņojums ir pieklusis. Decembrī aptaujātie ir bijuši pesimistiskāki, vērtējot gan Latvijas ekonomikas stāvoklī notiekošās izmaiņas (-8 punkti), gan Latvijas kopējās situācijas attīstību (-9 punkti), taču bez kritikas nav iztikušas arī citas pozīcijas.

Vislielāko sašutumu iedzīvotāji pauduši par valdības darbu, kas arī novembrī bija saņēmis asu kritiku. Iepriekš valdības darba vērtējums bija krities par septiņiem punktiem, taču decembrī skepse tikai saasinājusies, vērtējumam noslīdot par veseliem 11 punktiem. Kā liecina dati, valdības darbu atzinīgi vērtē vien 12%, savukārt 83% Latvijas iedzīvotāju ar to ir nepamierināti.

Tikmēr attiecībā uz ģimenes materiālo stāvokli aptaujātie saglabā optimismu. Jāatzīst, ka, salīdzinot ar novembri, ģimeņu materiālā stāvokļa nākotnes prognozes ir nedaudz pasliktinājušās no +6 līdz +3 punktiem, taču kopējais vērtējums joprojām ir pozitīvs. Savukārt ģimenes pašreizējās situācijas novērtējums ir uzlabojies, pakāpjoties par diviem indeksa punktiem.

“Baltic International Bank Latvijas barometrs” ir Latvijas iedzīvotāju noskaņojuma un attieksmes pētījums, kurā ik mēnesi, iekļaujot pazīstamu ekspertu vērtējumus, tiek atspoguļotas sabiedrībā aktuālas norises.

(L)

(Visited 29 times, 1 visits today)
(Visited 29 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *