Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Berlīnes jaunajā retro auto izstādē apskatāmi spēkrati miljona eiro vērtībā

Vācijas galvaspilsētā Berlīnē atklāta reto automobiļu izstāde, kas īpaši izceļas ar augsto restaurācijas kvalitāti. Vairāku izstādē izrādīto automobiļu cena rakstāma ar sešām nullēm, un aizvien atrodas pircēji, kas šīs automašīnas var iegādāties.

Izstādē apskatāms “Mercedes Benz” kabriolets no tālā 1957.gada. Lielāko daļu no tikai 49 šādām automašīnām tolaik eksportēja uz ASV laikā, kad Eiropas valstu ekonomika vēl atguvās no Otrā pasaules kara. Toreiz mašīnas cena sasniedza astoņdesmit tūkstošus dolāru, un, ņemot vērā inflācijas rādītājus, tā bija milzīga summa.

Šis eksemplārs tālākos teju sešdesmit gadus bijis praktiski neskarts. Varbūt ne tik ātrs, kā mūsdienu automašīnas, taču jau tolaik tas varēja sasniegt 180 kilometru stundā lielu ātrumu. Par tā cenu mūsdienās var kaulēties, taču diez vai izdosies ar to izbraukt no Berlīnes autošova telpām, nešķiroties no vairāk nekā miljona eiro.

“Šī ir viena no retākajām automašīnām, kuru “Mercedes-Benz” uzbūvēja pēc kara. Varētu pat teikt, ka tā bija labākā mašīna, kādu 1957.gadā varēja nopirkt visā pasaulē,” atzina retro automašīnu pārdevējs Dītrihs Gross.

Kā apgalvo speciālisti, miljons vai vairāk eiro bieži vien nav šķērslis, lai mašīnas iegādātos, jo tās ir kā slaveni mākslas darbi. Ja tās pareizi saglabā, to vērtība tikai aug.

“Viss ir atkarīgs no tirgus daļas. Dārgās klasiskās automašīnas joprojām tiek labi pirktas. Tās ir ļoti retas, ļoti dārgas un tās pērk ļoti bagāti cilvēki, kuriem vienmēr ir nauda. Daži no viņiem tās pērk, jo tiešām mīl retro automašīnas, citiem tā ir investīcija, kuras vērtība tikai pieaugs, jo šādām automašīnām vienmēr var atrast pircēju,” sacīja retro automašīnu pārdevējs Olivers Šneiders.

Dati, kas apkopoti speciālā starptautiskā vēsturisko automašīnu biedrības indeksā, liecina, ka pērn īpaši ekskluzīvu retro auto cenas pieaugušas par aptuveni 17%. Šogad kāpums ir mazāks – aptuveni 5% kopš gada sākuma.

Daļai no automašīnām vērtību ceļ arī to bijušie īpašnieki, piemēram, ASV ražotā “Cadillac Eldorado” automašīna varētu nešķist iekārojama kolekcionāru vidū, jo tādu savulaik bija daudz, taču tieši šajā auto savulaik braucis pats ASV rokenrola karalis Elviss Preslijs.

(Visited 16 times, 1 visits today)
(Visited 16 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *