Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Bez seksa varēs tikt pie ideāliem bērniem

Amerikāņu zinātnieki nākuši klajā ar skaļu paziņojumu, ka nākotnē cilvēkiem, lai radītu pēcnācējus, sekss nebūs nepieciešams. Citiem vārdiem – bērna ieņemšanas process piedzīvos būtiskas pārmaiņas un guļamistabu pilnībā aizstās laboratorija.

Seksam ir milzīga loma dzīvības evolūcijā uz Zemes. To, lai radītu pēcnācējus, tādā vai citādā formā izmanto faktiski visi dzīvie organismi, arī cilvēki. Tiesa gan, Stenfordas universitātes pētnieki ir pārliecināti, ka jau salīdzinoši tuvā nākotnē ar seksu varēs nodarboties tikai prieka un baudas pēc, savukārt bērnu ieņemšana varēs notikt arī bez tā.

Zinātnieki uzskata, ka tuvāko 20 gadu laikā cilvēks iegūs iespēju izvēlēties embrija «raksturlielumus», ieskaitot acu un matu krāsu un pat noteiktas sejas vaibstu detaļas. Faktiski var teikt, ka ģenētiķi, ar tēva spermu apaugļojot no mātes ādas šūnām izveidotu «olšūnu», pēc pasūtījuma radīs speciāli dizainētus bērnus. Par to, atsaucoties uz Healthvesti, vēsta dni.ru.

Šādas iespējas gan savā ziņā atgādina zinātnisko fantastiku, tomēr Stenfordā ir pārliecināti, ka ideālu pēcnācēju ģenētiskā atlase ir tikai laika jautājums. Par to liecinot kaut vai plaši lietotās cilmes šūnu tehnoloģijas, kas arī spēj veikt iepriekš neiedomājamus brīnumus.

(Visited 55 times, 1 visits today)
(Visited 55 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *