Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Bijusī VBTAI vadītāja: Latvijā netiek nodrošinātas pat bērnu pamattiesības

Latvijā netiek nodrošinātas par bērna pamattiesības, proti, tiesības uz dzīvību, veselību un izglītību, šādu viedokli pauda bijusī Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) vadītāja Ilona Kronberga.

Viņa norādīja, ka, ja netiek nodrošinātas šīs trīs pamatlietas, tad, kā var runāt par veselīga un krietna pilsoņa izaudzināšanu.

Kronberga uzskata, ka lieli trūkumi bērnu tiesību aizsardzībā rodas jau pašā saknē, proti, izglītībā. Latvijā augstskolās netiek pasniegts bērnu tiesību aizsardzības kurss. “Jā, mums ir tālākizglītība, bet tas nozīmē, ka mēs izglītībā potējam zaram, neesot stumbram,” skaidroja Kronberga.

Viņa vairākām tiesībsargājošajām institūcijām pasniegusi bērnu tiesību aizsardzības tālākizglītības kursu, kas ir apstiprināts Ministru kabineta noteikumos, tomēr Kronberga uzskata, ka nevar cilvēkiem iemācīt to, par ko augstskolā nav iedots pamats. “Mēs potējam zaru uz pilnīgi tukša gaisa, [..] cilvēkiem nav izpratnes par pamatlietām un pamatjēdzieniem,” teica Kronberga.

Vienlaikus viņa uzskata, ka valstī bērnu tiesību aizsardzības jomā nepieciešams nodrošināt kontroles sistēmu darbiniekiem, turklāt svarīga cilvēku izglītība, kurā Kronberga ietver arī izpratni, kompetences un praktiskās iemaņas realizēt tiesību normas atbilstoši to mērķiem.

Kronberga teica, ka, paklausoties, kā dažu iestāžu vadītāji runā par bērnu tiesību aizsardzības jautājumiem, pavisam noteikti var teikt, ka dažiem šajā amatā nevajadzētu atrasties. “Cilvēkiem bāzē nav izpratnes par to, kāpēc viņi tur ir,” piebilda Kronberga.

(L)

(Visited 13 times, 1 visits today)
(Visited 13 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *