Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Biroja ēku celtniecību var veicināt tikai ar valsts atbalstu

Domnīcas “Certus” pārskatā par “Brexit” un tā ietekmi uz Latviju uzsvērts, ka daudzas finanšu iestādes var izrādīties spiestas pārvietot savus resursus no Lielbritānijas uz kādu no 27 ES valstīm, lai savā darbībā sekotu jaunajam normatīvajam regulējumam un noteikumiem. Galvenie ieguvēji šādas pārvietošanās rezultātā būs ES 27 lielākie finanšu centri – Frankfurte, Luksemburga, Parīze, Amsterdama un Dublina.

Rīgas Biznesa skolas un Rīgas Ekonomikas augstskolas “SSE Riga” pasniedzēja Marina Leklēra pauda pārliecību, ka arī Latvija varētu gūt labumu no Lielbritānijas izstāšanās no Eiropas Savienības (ES) jeb “Brexit”, jo Latvija varētu piesaistīt Londonu pametušo finanšu institūciju pakalpojumu operāciju centrus.

Savukārt Šīns bija skeptisks, paužot, ka Latvijas tirgus ir pārāk mazs, lai radītu pietiekami daudz biroja telpu, tādējādi apmierinot ārvalstu finanšu institūciju pieprasījumu.

“Latvijas uzņēmēji joprojām nav atkopušies no 2008.gada ekonomiskās krīzes. Lai būtu jēga būvēt jaunas biroja ēkas, nomas maksai būtu jāsasniedz vairāk nekā 12-13 eiro par kvadrātmetru, tomēr patlaban uzņēmēji spēj maksāt virs septiņiem eiro par kvadrātmetru. Vienīgais veids, kā varētu veicināt biroju ēku celtniecību, ir ar valsts atbalstu,” sacīja Šīns.

Viņš piebilda, ka arī nacionālā aviokompānija “airBaltic” kļuvusi par būtisku avio nozares spēlētāju, pateicoties valsts atbalstam.

“Potenciālajiem finanšu pakalpojumu sniedzēju pakalpojumu centriem nav nekāda iemesla ierasties Latvijā, jo mēs nespējam nodrošināt viņu pieprasījumu. Turklāt mums nav tik labi kapitalizētu vietējo nekustamā īpašuma attīstītāju, kas kopā ar valsti spētu radīt pietiekami lielas biroja platības, kā tas, piemēram, ir Lietuvā,” informēja “Latio” vadītājs.

Aicināts vērtēt iespēju izmitināt finanšu pakalpojumu sniedzēju centrus 10 000 kvadrātmetru plašajā biroju centrā “Z-Towers”, Šīns atturējās sniegt detalizētāku komentāru, tomēr pauda skepsi par šādu iespēju.

(L)

(Visited 16 times, 1 visits today)
(Visited 16 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *