Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Bite Latvijā atklāj savu 4.5G mobilo sakaru tīklu

Ceturtdien, 15.jūnijā mobilo sakaru operators Bite atklāja astoņas jaunas 4.5G bāzes stacijas, tā izveidojot pamatu savam 4.5G tīklam Latvijā.

“Uzstādot astoņas jaunas 4.5G bāzes stacijas, mēs mērķtiecīgi turpinām tuvoties 5G – nākotnes tehnoloģijai un jaunai ekosistēmai, kas savienos industrijas un veicinās jaunu pakalpojumu izveidi. Mūsu mērķis ir izveidot īpaši ātru un ikvienam Latvijas iedzīvotājam pieejamu mobilo internetu, tāpēc pērn Bite tīklā un tehnoloģijās, tostarp 4.5G tīkla izveidē, ieguldīja 11,3 miljonus eiro. Šogad šīs investīcijas turpinām jau lielākā apmērā, turklāt paredzam, ka arī tuvākajos gados to apjoms tikai pieaugs,” skaidroja Buls.
4.5G ir vairāk nekā ciparu kombinācija – tas jau ir būtisks uzlabojums datu pārraides kvalitātē un jaudā. Maksimālais datu pārraides ātrums, ko var sasniegt šī tehnoloģija, ir līdz pat 1 Gbit/s. Tas, protams, var svārstīties atkarībā no ierīces veiktspējas, laikapstākļiem, signāla stipruma, taču iespējas jau ir krietni plašākas nekā piedāvā 4G tehnoloģija.

Piemēram, mobilā televīzija, droša autonomā braukšana, dažādi uz sensoriem balstīti un digitāli risinājumi, kas var atvieglot mūsu ikdienu, lietu internets u.tml. pakalpojumi kļūs iespējami vien tad, kad būs izveidota stabila 4.5G un vēlāk arī 5G infrastruktūra. Starptautiskie eksperti lēš, ka līdz 2035. gadam 5G radīs līdz pat 12 triljoniem vērtus pakalpojumus un produktus.

Pašlaik Eiropā 4.5G jeb “LTE Advanced Pro” tehnoloģija ir pieejama tikai 19 telekomunikāciju operatoriem no 15 valstīm. Bite ir pirmais telekomunikāciju uzņēmums Latvijā, kas to padara pieejamu plašākai sabiedrībai – gan fiziskām personām, gan uzņēmējiem, kuriem nepieciešams jaudīgs un stabils internets, taču nav piekļuves optiskajam internetam vai arī šā pakalpojuma cena nav konkurētspējīga.

Šobrīd 4,5G jaudu var izjust tie, kam ir pieejamas šo tīkla standartu atbalstošās ierīces, piemēram, Huawei “B618” maršrutētājs un Sony Xperia XZ Premium, Samsung Galaxy S8/S8+, HTC U11 viedtālruņi.

(L)

(Visited 12 times, 1 visits today)
(Visited 12 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *