Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Bizness un radošā darbība veiktos sliktāk bez melnas kafijas krūzes

72% Latvijas iedzīvotāju katru rītu iesāk ar kafijas krūzi. Kafijai piemīt spēja palielināt mūsu kognitīvās spējas, paaugstināt enerģijas līmeni, uzlabot labsajūtu un pat palielināt modrību – to norāda daudzi pētījumi.

Zinātniskā līmenī ir pierādīts, ka kafija palielina serotonīna līmeni limbiskajā sistēmā jeb tā sauktajā “emociju mājā”, kas atbild par cilvēka emocionālo reakciju, garastāvokļa maiņu un enerģijas līmeni organismā. Katru cilvēka nomoda mirkli viņa smadzenēs sadeg neironi. Degšanas brīdī tie producē adenozīnu kā blakusproduktu. Parasti, kad adenozīns ir krities līdz noteiktam līmenim, ķermenis kļūst atslābis, tā mudinot cilvēku uz miegu. Pastāv vairāki adenozīna receptori, bet kofeīns, kas ir klātesoša viela visu augu ķīmiskajā sastāvā un neiztrūkstošs arī cilvēka organismā, ietekmē tikai vienu receptoru, tādēļ kafija kalpo kā adenozīna aizvietotājs.

“Gan pieredzējuši, gan nepieredzējuši kafijas lietotāji zina, ka kafija spēj nodrošināt vislabāko ietekmi uz mūsu organismu, mundrumu un darba spējām. Tas ir likumsakarīgi, jo pat vārds kafija ir cēlies no seno arābu vārda „Qahwah”  un nozīmē – uzmundrinošs. Tāpēc arī mēs sakām, ka kafija „paceļ” it visās nozīmēs – noskaņojumu, enerģiju, radošumu un galu galā palīdz cilvēkiem kopā pozitīvi apspriesties un kas zina cik daudz radošu un ģeniālu ideju ir radies tieši dzerot kafiju ar draugiem, radiem un paziņām,” saka SIA “Melnā Kafija” ģenerāldirektors Mārtiņš Čakste.

Produktīvai darba dienai ļoti svarīgi ir būt možam jau dienas sākumā, tāpēc lielākā daļa izvēlas baudīt kafiju. Kafija ir dabīgs stimulators, kas uzlabo ražīgumu, palīdz saglabāt darba prieku, optimismu un pagarina darbadienu par pāris stundām brīžos, kad tas ir tik ļoti nepieciešams. Vai kafija tiešām vienmēr ir galvenais enerģijas avots?

Mūsdienu saspringtajā dzīves ritmā īpaši radošo profesiju pārstāvjiem bieži vien ir nepieciešams enerģijas avots, lai atjaunotu savus spēkus jauniem izaicinājumiem. Latvijas mākslinieki, sportisti un vietējās slavenības atzīst, ka kafija viņiem palīdz saglabāt enerģijas pacēlumu un koncentrēšanās spēju visas dienas garumā un pat naktī.

 TV raidījumu vadītājs Kaspars Ozoliņš izteicies, ka kafiju nekad nelieto no rīta, bet parasti – dzer pēcpusdienā psiholoģiskā mundruma un enerģijas uzlādes nolūkos. Rakstnieks Māris Bērziņš neslēpj, ka kafijas malkošana ir neatņemama viņa dienas sastāvdaļa. „Sākumā uzmundrinot fizisko ķermeni, kafijas iedarbība sniedzas vēl tālāk – tā veicina konsekventu domāšanu, palīdz idejas sakārtot loģiskā secībā. Kafija man ir absolūti nepieciešama, jo sniedz ierosmi uzsākt rakstīšanu un turpināt darbu vairākas stundas. Tā palīdz koncentrēties, tāpēc ir pilnīgi dabiski, ja cilvēks, kuram jādomā un jāraksta, labprāt bauda kafiju.”

Biznesa lēdija un skaistumkonkursa “Mrs. Universe 2008” uzvarētāja Marika Ģederte saka, ka viņai ikdienā ļoti patīk kafijas smarža, kas palīdz justies labi. „Nezinu, vai kafija man palīdz saglabāt enerģiju, bet es ticu tam, ka izdzerot kafijas krūzīti pārtraukumā starp darbiem tā palīdzēs man kļūt mundrākai un organizētākai.”

Pirmais Biznesa radio, pēc Melnā Kafija materiāliem / Foto: Melnā Kafija  (A)

(Visited 109 times, 1 visits today)
(Visited 109 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *