Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Bondars: LRA būtu gatava atbalstīt VL-TB/LNNK virzītu premjeru

Latvijas Reģionu apvienība (LRA) būtu gatava atbalstīt nacionālās apvienības «Visu Latvijai»/«Tēvzemei un brīvībai»/LNNK (VL-TB/LNNK) virzītu Ministru prezidentu, un nacionālajai apvienībai arī būtu labs kandidāts šim amatam – eiroparlamentārietis Roberts Zīle, intervijā «Latvijas Avīzei» norāda LRA valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Bondars.

Viņš atklāj, ka LRA ir bijusi tikšanās ar VL-TB/LNNK, kurā LRA aicinājusi nacionālo apvienību «uzņemties atbildību par valsti, izvirzot savu premjera kandidātu».

«Manā skatījumā NA ir ļoti labs premjera kandidāts, kurš pirms vēlēšanām pārstāvēja partiju premjera kandidātu debatēs, – tas ir Roberts Zīle. Mēs būtu gatavi viņu atbalstīt, un tādā gadījumā tas jau būtu divu partiju bloks, kuram Saeimā ir 24 deputātu balsis. Tas ir vairāk nekā «Vienotībai» un vairāk nekā Zaļo un zemnieku savienībai (ZZS), ja šie politiskie spēki virzītu savus kandidātus,» klāsta Bondars.

Viņš domā, ka arī «Vienotība», kuras lielākā daļa paudusi atbalstu nacionālās apvienības līdzdalībai koalīcijā, varētu atbalstīt Zīli kā premjeru, un tas nozīmētu, ka koalīcijas pamatu veidotu politiskie spēki, kuriem ir ļoti skaidra pozīcija nacionālās drošības jautājumos, kā arī ZZS.

Patlaban LRA gaidot, ko nacionālā apvienība tai atbildēs uz aicinājumu virzīt savu premjera amata kandidātu un sadarboties nākamajā valdībā. Bondars arī atgādina, ka tikšanās laikā LRA pat esot «nolikusi malā» jautājumu par Saeimas priekšsēdētājas Ināras Mūrnieces gāšanu, lai tas netraucētu iespējamajai sadarbībai, ja nacionālā apvienība izlems uzņemties valdības vadīšanu.

Kā politiskajam spēkam, kas pārstāv reģionus, LRA valdībā būtu interese par Vides un reģionālās attīstības ministriju, par Satiksmes ministriju, kas arī ir saistīta ar novadu attīstību, un par Finanšu ministriju, kas nosaka nodokļu politiku, jo pašreiz tā esot pelnījusi daudz kritikas. «Zinu, ka mēs varētu uzņemties atbildību arī par nacionālās drošības jautājumu ministrijām. Kopumā LRA ir gatava nākt ar savu pienesumu visos iepriekšminētajos jautājumos,» intervijā «Latvijas Avīzei» stāsta Bondars.

Viņš skaidro, ka LRA vienmēr atbalstījusi principu, ka par premjera kandidātu vajadzētu būt cilvēkam, kurš bijis starp premjera kandidātiem pirmsvēlēšanu debatēs, vai arī partijas vadītājam, un šim kritērijam atbilst arī «Vienotības» līdere un potenciālā premjera amata kandidāte Solvita Āboltiņa. «Bet tas ir par principu, nevis konkrētu personu. Principa ievērošana nenozīmē atbalstu konkrētai personai,» uzsver LRA līderis.

Vaicāts par LRA pozīciju bēgļu jautājumā, Bondars skaidro, ka apvienība nav ne par, ne pret šo migrantu uzņemšanu, taču ir pret to, ka Latvija pasaka «nē» sabiedrotajiem Eiropā, kuri lūdz mūsu palīdzību. «Sabiedrotie palīdz mums jautājumos, kas skar mūsu drošību un vitālās izdzīvošanas intereses. Es negribētu, ka tas tiek uzlikts uz jautājuma zīmes,» norāda politiķis, uzsverot, ka Latvijai ir jāizvēlas – iestāties «vairāk pret bēgļiem vai vairāk par to, ka valsts drošības problēmas mums turpmāk būs jārisina vienatnē».

 

Pirmais Biznesa radio pēc apollo/LETA (G)

(Visited 30 times, 1 visits today)
(Visited 30 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *