Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Bondars pārmet valdībai pārāk dārgas valsts pārvaldes uzturēšanu

Arī nākamā gada valsts budžeta projektā ir paredzēta dārgas un neefektīvas valsts pārvaldes uzturēšana, intervijā LTV raidījumā „Rīta Panorāma” norādīja opozīcijā esošās Latvijas Reģionu apvienības līderis Mārtiņš Bondars.

Kā piemēru viņš minēja Latvijas vēstniecības atklāšanu Dienvidkorejā. Bondars norādīja, ka Latvijai ir trīs virzieni ārpolitikā: drošība, ekonomiskā attīstība un tautieši. Neviens no šiem virzieniem neatbilst attiecībā uz Dienvidkoreju, pauda Bondars.

Vēl viens piemērs ir Pārresoru koordinācijas centrs, kura darbs pārklājas ar Valsts kancelejas pienākumiem.

Tāpat viņš kritizēja nodokļu administrēšanu, kas nākamajā gadā atbilstoši valsts budžeta projektam arī netiks mainīta. Valsts ieņēmumu dienestam, viņaprāt, ir jābūt vairāk klientu orientētam nekā šobrīd un līdz ar to nodokļu ieņemšanai iedzīvotājiem draudzīgākai.

Nākamā gada budžetā finansējums veselības jomai palielināsies par 64 miljoniem eiro. Palielinājums galvenokārt saistīts ar papildu finansējuma piešķiršanu veselības aprūpes sistēmas reformas ieviešanai. Papildu finansējums nodrošināts, panākot vienošanos ar Eiropas Komisiju par budžeta deficīta atkāpi 0,1% apmērā no IKP, līdz ar to 2017. gadā piešķirts papildu finansējums 34,3 miljonu eiro apmērā, kā arī piešķirot papildu finansējumu jauno politikas iniciatīvu un citu prioritāro pasākumu īstenošanai.

Valsts aizsardzības finansējums, salīdzinot ar šo gadu, nākamgad palielināsies par 98 miljoniem eiro, tādējādi sasniedzot jau 1,7% no IKP. Tāpat vidēja termiņa budžeta ietvarā ir paredzēts finansējums, lai nodrošinātu aizsardzības izdevumus 2018. un 2019. gadā 2% apmērā no IKP.

Savukārt izglītības nozares nākamā gada finansējums būs par 11 miljoniem eiro lielāks, nekā 2016. gada budžetā paredzētais.

(Visited 20 times, 1 visits today)
(Visited 20 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *