Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

«Brexit» kampaņas līderis Džonsons nekandidēs uz Lielbritānijas premjera amatu

Bijušais Londonas mērs Boriss Džonsons, kurš aktīvi atbalstīja kampaņu par Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības (ES), paziņoja, ka neizvirzīs savu kandidatūru Konservatīvo partijas vadītāja amatam un valsts premjera postenim, vēsta raidsabiedrība BBC.

Džonsona atbalstītā kampaņa 23.jūnijā notikušajā referendumā par Lielbritānijas izstāšanos no ES guva virsroku, kas lika premjeram Deividam Kameronam paziņot, ka rudenī viņš atkāpsies no partijas vadītāja un premjera amata. Tāpēc Džonsona ceturtdienas paziņojums ir negaidīts, jo līdz šim daudzi uzskatīja viņu par reālāko Kamerona pēcteci.

Iepriekš ceturtdien par kandidēšanu uz partijas vadītāja un premjera amatu paziņoja tieslietu ministrs Maikls Govs. Arī viņa paziņojums bija negaidīts, jo Govs tika uzskatīts par Džonsona sabiedroto, un tika prognozēts, ka viņš atbalstīs bijušā Londonas mēra kandidatūru.

Taču Govs paziņoja, ka uzskata Džonsona līdera īpašības par nepietiekamām, lai risinātu jautājumus, kas sagaida Lielbritāniju.

Par kandidēšanu uz premjera amatu paziņoja arī iekšlietu ministre  Terēza Meja, kura atšķirībā no Džonsona aģitēja par Lielbritānijas palikšanu ES.

Jau ziņots, ka Lielbritānijas pilsoņu vairākums ceturtdien, 23.jūnijā, notikušajā vēsturiskajā referendumā izšķīrās par  Apvienotās Karalistes izstāšanos no ES. Izstāšanos “Brexit” atbalstīja 51,9%, pret bija 48,1% balsstiesīgo iedzīvotāju.

Lielbritānijas premjerministrs Deivids Kamerons pēc referenduma, kurā vairākums balsstiesīgo valsts iedzīvotāju nobalsoja par valsts iziešanu no ES, piektdien, 24.jūnijā, paziņoja, ka atkāpsies no premjera amata.

(Visited 27 times, 1 visits today)
(Visited 27 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *