Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Brīdlovs: NATO jābūt gatavai aizsargāt Baltijas valstu gaisa telpu

NATO ir jābūt gatavai aizsargāt Baltijas valstu gaisa telpu, vizītes laikā Lietuvā paziņojis ASV un NATO spēku komandieris Eiropā Filips Brīdlovs.

Viņam Viļņā tika pasniegts apbalvojums par nopelniem Lietuvas labā. Pēc tikšanās ar Lietuvas prezidenti un Bruņoto spēku komandieri Brīdlovs atzinis, ka Baltijas valstīm trūkst pienācīga pretgaisa aizsardzības potenciāla, vienlaikus gan piebilstot, ka šīs problēmas pastāv faktiski visās alianses dalībvalstīs.

Lietuva savukārt pauda vēlmi, lai tiktu noteikta kārtība, kādā NATO patrulēšanas iznīcinātāji drīkst piedalīties kaujas uzdevumos, lai vajadzības gadījumā vērstos pret gaisa telpas pārkāpējiem miera laikā.

„Kas attiecas uz Baltijas gaisa telpas patrulēšanu un aizsardzību, protams, ir divas dažādas situācijas. Baltijas gaisa telpas patruļa ir miera laiku misija. Bet es uzskatu, ka aliansei jābūt gatavai gaisa aizsardzības misijai un, protams, mēs kā militāristi izskatām šādu iespēju,” sacīja Brīdlovs.

Trešdien, 30. martā, Brīdlovs ieradīsies arī Latvijā. Viņa pilnvaru termiņš NATO spēku komandiera amatā Eiropā beigsies šopavasar.

(Visited 24 times, 1 visits today)
(Visited 24 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *