Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Briti sola pēc «Brexit» aizstāvēt valstī dzīvojošos ES pilsoņus

Lielbritānijas izstāšanās no Eiropas Savienības (ES) ministrs Deivids Deiviss sola arī turpmāk garantēt valstī dzīvojošo bloka dalībvalstu pilsoņu tiesības. Tomēr viņš atkārtoti norādīja uz Londonas vēlmi ierobežot imigrāciju pēc aiziešanas no savienības.

Ikgadējā konservatīvo partijas konferencē Birmingemā Deiviss paziņoja, ka cer uz līdzīgu attieksmi pret Lielbritānijas pilsoņiem bloka dalībvalstīs. Šajā jautājumā esot iespējams panākt vienošanos.

Tomēr Lielbritānija kontrolēs savas robežas, lai samazinātu imigrantu skaitu. Sarežģītāks ir brīvās tirdzniecības jautājums, un Deiviss aicināja bloka dalībvalstu līderus nopietni padomāt par kopējām interesēm, pirms noteikt ierobežojumus.

Savukārt britu premjerministre Terēza Meja Birmingemas konferencē paziņoja, ka valsts sāks izstāšanās procesu no ES  līdz nākamā gada marta beigām.

Jau ziņots, ka Lielbritānijas pilsoņu vairākums šā gada 23.jūnijā notikušajā vēsturiskajā referendumā izšķīrās par Apvienotās Karalistes izstāšanos no ES. “Brexit” atbalstīja 51,9%, pret bija 48,1% balsstiesīgo iedzīvotāju.

(Visited 20 times, 1 visits today)
(Visited 20 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *