Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Britu finanšu ministrs pēc «Brexit» referenduma mēģina nomierināt finanšu tirgus

Lielbritānijas finanšu ministrs Džordžs Osborns pirmdien, 27.jūnijā, nācis klajā ar pirmo paziņojumu pēc referenduma par Apvienotās Karalistes izstāšanos no Eiropas Savienības (ES), mēģinot nomierināt finanšu tirgus, vēsta BBC.

“Lielbritānija gatava no spēka pozīcijām pretoties tam, ko mums gatavo nākotne,” televīzijas uzrunā sacīja Osborns. “Es negribu, lai Lielbritānija pagrieztu muguru Eiropai un pārējai pasaulei,” sacīja ministrs.

Viņš norādīja, ka valstij priekšā ir grūts ceļš,  bet Lielbritānija ir gatava visam.

Ministrs atzina, ka dažas kompānijas pēc balsojuma par Lielbritānijas izstāšanos no ES apturējušas savas investīcijas un lēmumus par personāla pieņemšanu darbā. Pēc viņa teiktā, valsts ekonomikai neizbēgami nāksies pielāgoties jaunai situācijai.

Tas bija pirmais oficiālais Osborna paziņojums pēc referenduma rezultātiem. Pēc ekspertu domām, tas ir mēģinājums mierināt finanšu sektoru, kas ļoti nervozi reaģējis uz britu lēmumu pamest ES, vēsta BBC. Starptautiskā reitingu aģentūra “Moodyš” saglabāja valsts kredītreitingu AA1 līmenī, taču noteica negatīvo nākotnes prognozi.

Piektdien, 24.jūnijā, pēc rezultātu paziņošanas britu mārciņas kurss pret ASV dolāru nokrita līdz 30 gadu zemākajai atzīmei, zaudējot gandrīz 10% vērtības. Svētdien Starptautiskā Valūtas fonda vadītāja Kristīne Lagarda atzinusi, ka referenduma rezultāti bija pārsteigums finanšu tirgiem, taču panikas nebija un situācija tiek kontrolēta.

Taču, šķiet, britu fondu tirgus ministra uzruna nav nomierinājusi – pirmdienas rītā mārciņas kurss un Londonas biržas indekss turpināja krist.

Drīz pēc Londonas biržas atvēršanas mārciņa pret ASV dolāru nokrita vēl par 2%, salīdzinot ar piektdienas atzīmi un sasniedza atzīmi 1,35.  Attiecībā pret eiro mārciņas kurss nokrita vēl par 1,2% līdz 1,28.

Londonas biržas indekss pirmdienas rītā nokrita par 0,8%. Piektdien kritiens bija 8%.

Analītiķi paredz, ka nākamgad  iepriekš plānotās ekonomiskās izaugsmes vietā Apvienoto Karalisti piemeklēs recesija.

Jau ziņots, ka Lielbritānijas pilsoņu vairākums ceturtdien, 23.jūnijā, notikušajā vēsturiskajā referendumā izšķīrās par  Apvienotās Karalistes izstāšanos no ES. Izstāšanos “Brexit” atbalstīja 51,9%, pret bija 48,1% balstiesīgo iedzīvotāju.

Lielbritānijas premjerministrs Deivids Kamerons pēc referenduma, kurā vairākums balsstiesīgo valsts iedzīvotāju nobalsoja par valsts iziešanu no ES, piektdien, 24.jūnijā, paziņoja, ka atkāpsies no premjera amata.

(Visited 46 times, 1 visits today)
(Visited 46 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *