Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Čečenijai jāpārtrauc geju vajāšana un steidzami jāveic izmeklēšana

Čečenijas varas iestādēm jāpārtrauc homoseksuālu vīriešu vajāšana un steidzami jāveic izmeklēšana, šodien pieņemtā rezolūcijā aicina Eiropas Parlamenta (EP) deputāti.

Kā informēja EP Informācijas birojā, deputāti pauž dziļas bažas saistībā ar ziņām par, iespējams, homoseksuālu vīriešu patvaļīgu aizturēšanu un spīdzināšanu Čečenijā. Viņi nosoda Čečenijas valdības paziņojumus, ka tās pārvaldītajā teritorijā neesot homoseksuālu cilvēku, un vardarbības veicināšanu pret LGBTI (lesbietēm, gejiem, biseksuāļiem, transpersonām un interseksuāļiem) personām.

EP aicina aicina varas iestādes pārtraukt vajāšanu un nekavējoties atbrīvot nelikumīgi aizturētās personas. Viņi arī mudina Čečenijas un Krievijas varas iestādes ņemt vērā starptautiskās saistības un nodrošināt likuma varas un vispārējo cilvēktiesību standartu ievērošanu. Tāpat viņi aicina parūpēties par visu apdraudēto cilvēku drošību, tostarp arī LGBTI personām. Rezolūcija arī nosaka, ka Eiropas Savienībai un Eiropas Padomei jāpalīdz izmeklēšanā.

(L)

(Visited 14 times, 1 visits today)
(Visited 14 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *