Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Čehijas prezidents pajoko, ka žurnālistus vajadzētu likvidēt

Čehijas prezidents Milošs Zemans svētdien, tiekoties ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu, izteicies, ka sanākušo žurnālistu ir pārāk daudz un tos vajadzētu likvidēt.
Zemana birojs vēlāk paskaidroja, ka prezidents tikai pajokojis, taču mediji to acīmredzot nav sapratuši. Putins uz Zemana joku atbildējis, ka pietiktu, ja žurnālistu skaitu samazinātu.

Putina un Zemana sarunas laikā bija ieslēgts viens no televīzijas mikrofoniem, kas sarunu ierakstīja. Vēlāk tā tika publicēta sociālajos medijos.

Čehijas kultūras ministrs Daniels Hermans nodēvēja Zemana izteikumus par nepieņemamiem un premjerministrs Bohuslavs Sobotka vienkārši tviterī pārpublicēja ziņu par žurnālistiem, kas pēdējā laikā Krievijā nogalināti vai kuriem uzbrukts.

Eiropas Parlamenta (EP) deputāts Pavels Telička sacīja, ka šis incidents pierāda tikai to, ka Zemans nav pelnījis nākamgad tikt pārvēlēts prezidenta amatā.

Zemanam saspringtas attiecības ar medijiem ir jau kopš laikiem, kad viņš ieņēma Čehijas premjerministra amatu. 2001. gadā viņš draudēja iznīcināt nedēļas izdevumu, kas apsūdzēja valdību necaurspīdīgā politikā un korupcijas atbalstīšanā un izraisīja žurnālistu protestus Čehijā un ārvalstīs.

(L)

(Visited 11 times, 1 visits today)
(Visited 11 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *