Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Ceļotāju aizsardzības noteikumi digitālajam laikmetam

Pērn 20.oktobrī Eiropas Parlamenta deputāti apstiprināja noteikumus, kas ceļotājiem, kuri internetā iegādājas “komplekso ceļojumu” (piemēram, aviobiļete + viesnīca + automobiļa noma), piemēros tāda paša līmeņa aizsardzību kā tiem, kuri šādas ceļojumu paketes pērk no ceļojumu aģentūrām. Noteikumos ieviests papildinājumus, kas paplašina ceļotāju tiesības lauzt līgumu un saņemt izsmeļošu informāciju par to, kam jāuzņemas atbildība sarežģījumos.

Direktīva attiecas uz diviem līgumu veidiem: “kompleksiem ceļojumiem”, kurus jau iepriekš nokomplektējis ceļojuma organizētājs un kurus ceļotājs komplektē pats, kā arī “saistītiem ceļojumu pakalpojumiem”, tas ir – cita operatora pakalpojumiem, ko tirgotājs reklamē un pārdod ceļotājam pēc tam, kad viņš jau iegādājies no viņa pamatpakalpojumu, piemēram, piedāvājums īrēt automašīnu, kas parādās aviosabiedrības mājas lapā pēc lidmašīnas biļetes iegādes.

Eiropas Parlamenta deputāti likumdošanas sarunās nodrošināja, ka papildpakalpojumus “klikšķa attālumā” uzskatīs par daļu no “kompleksa pakalpojuma”, ja ceļotāja vārds, norēķinu informācija un e-pasta adrese tiks nodoti no viena pakalpojuma sniedzēja otram un ja otrais līgums tiks slēgts 24 stundu laikā pēc pirmā pakalpojuma iegādes.

Pirms ceļotājs slēgs līgumu, organizētājiem un tirgotājiem būs skaidri jānorāda, kas ietilpst  ceļojuma komplektā, jāinformē par tiesībām un arī jānorāda, kurš būs atbildīgs dažādos sarežģījumos.

Eiropas Parlaments arī iekļāva pienākumu organizētājam norādīt izbraukšanas un atgriešanās vietas, datumu un laiku un kādu veidu papildu izmaksas ceļotājam vēl varētu nākties segt.

Jaunie noteikumi dod ceļotājiem tiesības atteikties no līguma un saņemt atpakaļ naudu, ja ceļojuma cena pirms tā sākšanās paaugstinās par vairāk nekā 8%, vai arī tad, ja galamērķa vietā vai tā tiešā tuvumā ir izveidojušies “nenovēršami un ārkārtēji apstākļi”, kā, piemēram, dabas katastrofas vai teroristu uzbrukumi.

Balsojums Eiropas Parlamentā noslēdza likumdošanas procedūru. Tagad dalībvalstīm doti divi gadi, lai jaunos noteikumus iekļautu savos tiesību aktos, un vēl seši mēneši, lai tos piemērotu.

(U)

Eiropas Parlaments nolēmis
1. Ceļotāju aizsardzības noteikumi digitālajam laikmetam
2. Zvanīt uz mājām būs lētāk
3. Vienkāršota mazo pārrobežu parādu atgūšanas procedūra
4. Eiropas Parlaments Eiropas Savienības budžetā pardz nauda migrācijai un darbavietām
5. Stingrāks likums cīņai pret naudas atmazgāšanu
6. Eiropas Parlaments samazina komisijas maksu par maksājumu karšu lietošanu
7. No 2018.gada pavasara jaunie auto modeļi jāaprīko ar avārijas zvanu ierīci eCall
8. Eiropas Parlaments ierobežo videi kaitīgo plastmasas maisiņu lietošanu
9. Eiropas Parlaments atbalsta dalībvalstu brīvu izvēli ģenētiski modificētu organismu jautājumos

(Visited 25 times, 1 visits today)
(Visited 25 times, 1 visits today)