Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Ceturtdien Saeimā lēma…

23 jautājumi šajā ceturtdienā bija iekļauti Saeimas sēdes darba kārtībā.

Tostarp Saeima atbalstjusi Rēzeknes Augstskolas pārdēvēšanu par Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmiju un apstiprinājusi Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas Satversmi.

Saeimā atbalstīti grozījumi Jaunatnes likumā, nosakot, ka jauniešu brīvprātīgais darbs tiek organizēts saskaņā ar Brīvprātīgā darba likumu, kas stāsies spēkā 1.janvārī. Likums nosaka, ka brīvprātīgo darbu, kas ir defināts kā organizēts fizisks vai intelektuāls darbs, ko fiziska persona pēc labas gribas un bez atlīdzības veic sabiedrības labā, drīkst veikt persona no 13 gadu vecumu, bet līdz 16 gadiem tikai ar likumisko pārstāvju rakstveida atļauju.

Pieņemtie Nolietotu transportlīdzekļu apsaimniekošanas likuma grozījumi pašvaldībām nosaka pienākumu pamestus un nolietotus transportlīdzekļus pārvietot uz speciālu stāvvietu. Kārtību, kādā transportlīdzeklis uzskatāms par pamestu un nolietotu, nosaka valdība. Šāda kārtība arī atvieglos operatīvā transporta piekļuvi dzīvojamām mājām.

No nākamā gada 1.janvāra Saeima arī noteikusi izmaiņas Ceļu satiksmes likumā. Tagad, lai atjaunotu savas transportlīdzekļa vadīšanas tiesības, kas atņemtas uz laiku līdz vienam gadam, šoferiem no nākamā gada būs jākārto teorētiskais ceļu satiksmes noteikumu eksāmens.

Likumprojekta autori norādījuši, ka šādi grozījumi nepieciešami, ņemot vērā pašreizējo nelabvēlīgo situāciju uz ceļiem.

Likuma grozījumi arī paredz, ka turpmāk autovadītāji, braucot mašīnā, nedrīkstēs darboties ar piezīmjdatoriem, planšetdatoriem un viedierīcēm.

Izmaiņas arī paredz, ka transportlīdzekļa īpašniekam turpmāk būs tiesības apstrīdēt soda piemērošanu par apstāšanās vai stāvēšanas noteikumu pārkāpumu, ja automašīnas īpašnieks nav vadījis transportlīdzekli pārkāpuma izdarīšanas brīdī.

Savukārt izmaiņas Valsts nodrošinātās juridiskās palīdzības likumā liks valstij nodrošināt, ka juridiskā palīdzība būs pieejama arī administratīvajās lietās, personai pārsūdzot bāriņtiesas lēmumu par bērnu tiesību un tiesisko interešu aizsardzību.

Paredzēts paplašināt Valsts apmaksātas juridiskās palīdzības pieejamību arī gadījumos, ja lieta saistīta ar tāda aizdevuma līguma saistību izpildi, kurā juridiskās palīdzības prasītājs ir aizdevējs.

Personai būs arī tiesības saņemt juridisko palīdzību, ja tai būs nodarīts morālais kaitējums noziedzīga nodarījuma rezultātā, kā arī valsts nodrošinās juridisko palīdzību personām, kuras ieguvušas maznodrošinātas vai trūcīgas personas statusu.

Saeima pieņēmusi arī saistītos Civilprocesa likuma grozījumus, kas paredz likumā ietvert jaunu ar lietu vešanu saistīto izdevumu veidu – izdevumi par valsts nodrošināto juridisko palīdzību. Līdztekus tiks ieviests regulējums, kā šie izdevumi piedzenami valsts labā.

 

Uldis Štokmanis – 1.biznesa radio

(13:37, atkārtojums 16:07, 19:20, 22:20)

(G)

(Visited 68 times, 1 visits today)
(Visited 68 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *