Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Delna: Mazināsim korupciju, sākot ar sevi!

Delna un Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas Korupcijas novēršanas apakškomisija šogad Pretkorupcijas dienā aicina visus deputātus un augstas amatpersonas iestāties pret korupciju, parakstoties īpašā pretkorupcijas deklarācijas grāmatā. Vienlaicīgi PROVIDUS pētnieks Valts Kalniņš iepazīstinās plašāku sabiedrību par kādiem korupcijas noziegumiem pērn tiesātas valsts amatpersonas.

9.decembris ir Apvienoto Nāciju Organizāciju (ANO) Pretkorupcijas diena, jo 2003.gada decembrī tika parakstīta ANO Pretkorupcijas konvencija. Šis starptautiskais līgums nosoda korupciju kā apkaunojošu noziegumu visā pasaulē neatkarīgi no valstu kulturālā fona un tiesiskās sistēmas. Konvencija formalizē valsts pārvaldes un politiķu pienākumu visās savās darbībās orientēties uz kopējo sabiedrisko labumu. Konvencija īpaši akcentē sabiedrības lomu korupcijas novēršanā un apkarošanā.

Eiropas Ekonomikas un sociālo lietu komiteja 2015.gada septembra atzinumā norādījusi, ka ES iestādēm un citām iesaistītām struktūrām sadarbībā ar dalībvalstīm būtu aktīvāk jārūpējas, lai palielinātos sabiedrības izpratne par to, kā iedzīvotāji var iesaistīties korupcijas apkarošanā. Atzinumā tiek norādīts, ka lēmumu pieņēmējiem ir jāpierāda iedzīvotājiem, ka tie rīkojas sabiedrības interesēs. Veids, kā lēmumu pieņēmēji var apliecināt savu apņemšanos iesaistīties pret korupciju, ir ievērot piecus punktus, kuri iekļauti Transparency International izstrādātajā pretkorupcijas deklarācijā.

PRETKORUPCIJAS DEKLARĀCIJA

  • Es nedošu kukuļus
  • Es neprasīšu kukuļus
  • Es iestāšos pret korupciju un sadarbošos ar citiem
  • Es neklusēšu par korupciju un ziņošu par to
  • Es atbalstīšu tikai tādus politiķus, kas iestājas pret korupciju un savā darbībā īsteno atklātības, atbildīgas un godaprāta principus.

Pretkorupcijas deklarācija ir uzrakstīta saskaņā ar Vispārējo cilvēktiesību deklarāciju un ANO Pretkorupcijas konvenciju.

 

Pirmais Biznesa radio pēc Delna (G)

 

(Visited 63 times, 1 visits today)
(Visited 63 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *