Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

‘Delna’: nav pamata izslēgt normu par amatpersonu atlīdzību publicēšanu kopā ar vārdu

Saeimas deputātiem nav objektīva pamata izslēgt likuma prasību publiskot amatpersonu atlīdzības kopā ar vārdu un uzvārdu, komentējot plānotos grozījumus Valsts pārvaldes iekārtas likumā, uzsver Sabiedrība par atklātību “Delna”.
Ceturtdien Saeima otrajā lasījumā atbalstīja grozījumus Valsts pārvaldes iekārtas likumā, paredzot izslēgt normu, kas nosaka, ka valsts iestādēm savās mājas lapās jāpublicē amatpersonām izmaksāto atalgojuma summu līdz ar amatu, vārdu un uzvārdu. Kā atgādina “Delna”, priekšlikumu iesniedza Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija, kuras priekšsēdētājs Sergejs Dolgopolovs (S) plenārsēdē uzstāja, ka norma jāsvītro, jo likums deleģē Ministru kabinetam (MK) noteikt amatpersonu atlīdzības publiskošanas kārtību.

”Delna” norāda, ka normai, ko plānots izslēgt, līdzvērtīgs regulējums vēl nav pieņemts. Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likuma pārejas noteikumi nosaka, ka MK līdz 2017. gada 1. oktobrim jāizdod noteikumi par amatpersonu atalgojuma un personu uzskaites sistēmu. Pašreiz MK noteikumi neparedz sistēmas publiskošanu, tāpēc pastāv risks, ka informācija par konkrētām amatpersonām izmaksātajām summām no 2018. gada 1. janvāra plašākai sabiedrībai vairs nebūs pieejama, skaidro “Delna”.

(L)

(Visited 14 times, 1 visits today)
(Visited 14 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *