Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

“DELNA” par Magoņa aizturēšanu: Kapitālsabiedrību kontroles mehānismi ir nepietiekami

Latvijas medijus nesen pāršalca satraucoša ziņa – Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs 6.augusta vakarā aizturējis valsts uzņēmuma “Latvijas Dzelzceļš” valdes priekšsēdētāju Uģi Magoni. Jau 2010. gadā uz minēto amatpersonu krita aizdomas par nelegāli iegūtu līdzekļu atmazgāšanu. Toreiz gan pārbaude beigusies, pārkāpumus neatklājot. Nu, piecus gadus vēlāk, Magoņa nelikumīgajām darbībām pārvilkta svītra.

Lai viestu skaidrību notikušajā, Pirmais Biznesa radio sazinājās ar biedrības “Sabiedrība par atklātību – Delna” valdes locekli Gundaru Jankovu.

 

Vai „Latvijas Dzelzceļš” valdes priekšsēdētāja Magoņa aizturēšana ir negaidīts pavērsiens?

„Es neteiktu, ka ļoti negaidīts, bet, protams, pārsteigums tas bija. Līdz šim ir bijuši vairāki signāli un pārbaudes par viņa līdzšinējo darbību, bet nekas netika atklāts. Bet, protams, pārbaudes varēja liecināt par to, ka kaut kas nav kārtībā un, ka tiek pievērsta pastiprināta uzmanība viņa profesionālajai darbībai.”

 

Kā tas nākas, ka valsts uzņēmumā gadiem ilgi neviens nespēja konstatēt pārkāpumus?

„Kā mēs labi zinām, šādus noziegumus ir ļoti grūti atklāt un, lai tos atklātu, ir jāsavāc pietiekami pamatots pierādījums. Tikai tad var veikt kādas operatīvas darbības – aizturēšanas un jebko citu. Tāpēc, es domāju, ka KNAB bija strādājis pietiekami rūpīgi, vācot pierādījumus, lai aizturēšana būtu pamatota.”

 

Vai šāds notikumu pavērsiens varētu būt signāls citiem uzņēmumiem, ka jāsaved kārtībā sava grāmatvedība?

„Es nedomāju, ka te ir runa par grāmatvedību, jo grāmatvedībai jebkurā gadījumā jābūt sakārtotai atbilstoši normatīvajiem aktiem. Te ir vairāk runa par noziedzīgu nodarījumu. Manuprāt, Magoņa kunga aizturēšana ir nopietns signāls Satiksmes ministrijai un arī citām ministrijām, kuras uzrauga valsts kapitālsabiedrības. Šie kontroles mehānismu ir nepietiekami, lai uzraudzītu kapitālsabiedrību darbību, jo ik pa laikam parādās šādi gadījumi, kur notiek šādas aizturēšanas vai kādas citas nelikumības atklātas.”

 

Gita Gžibovska, 1. Biznesa radio/Foto: Gundars Jankovs

(Visited 82 times, 1 visits today)
(Visited 82 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *