Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Dienas aktualitāte

Ministru kabinetā lemtais

Ministru kabinets izdevis noteikumus, kuros paredzēts no šī gada 1.jūlija vienlaikus ar personas tiesiskā statusa noteikšanu un ziņu iekļaušanu Iedzīvotāju reģistrā deklarēt arī personas dzīvesvietas adresi.

Turpmāk dzīvesvietas deklarēšanai nepieciešamās ziņas Iedzīvotāju reģistrā iekļaus Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde, elektroniski aizpildot pirmuzskaites veidlapu.

Tāpat grozījumi paredz, ka, iekļaujot ziņas Iedzīvotāju reģistrā par Latvijas valsts piederīgo vai personu, kurai tiek izsniegta uzturēšanās atļauja, reģistrācijas apliecība vai pastāvīgās uzturēšanās apliecība Latvijā, no 2017.gada 1.jūlija tiks iekļautas ziņas par personai ārvalstī piešķirtu citas valsts identifikācijas kodu.

Ieviešot minēto regulējumu, tiks mazināts administratīvais slogs valsts pārvaldei kopumā.

Valdība izskatījusi un pieņēmusi zināšanai Zemkopības ministrijas sagatavoto informatīvo ziņojumu, kas informē par situācijas attīstību pēc 2014.gada 7.augusta, kad stājās spēkā Krievijas lēmums par aizliegumu importēt noteiktus lauksaimniecības, zivsaimniecības un pārtikas produktus no Eiropas Savienības un citām valstīm.

Krievijas importa embargo attiecas uz gaļu, desām un tamlīdzīgiem izstrādājumiem, zivju produkciju, izņemot zivju konservus, pienu un piena produktiem, augļiem un dārzeņiem un citādiem pārtikas izstrādājumiem. Kopš 2015.gada 4.jūnija ir spēkā Krievijas Federācijas “Rosseļhoznadzor” lēmums aizliegt zivju konservu importu no Latvijas.

Importa embargo skarto produktu eksports uz Krieviju no 2014.gada augusta līdz 2015.gada decembrim bija samazinājies par 74,6 miljoniem eiro. Tajā skaitā pienam un piena produktiem par 60,7 miljoniem eiro. Savukārt zivju konservu eksporta samazinājums un eksporta cenas zaudējums kopā veido 54,5 miljonus eiro

Situācija piena nozarē un iespējamie risinājumi ir vairākkārt pārrunāti ar nozares pārstāvjiem, aicinot sniegt priekšlikumus, un kopumā Zemkopības ministrija ir saņēmusi 66 dažādus ierosinājumus. No tiem, kā arī ņemot vērā Eiropas Komisijas ieteikumus, seši priekšlikumi dotu tiešu un mērķētu ietekmi uz nozares stabilizēšanu. To kopējā ietekme uz budžetu veidotu 27,645 miljonus eiro.

Šajā krīzes situācijā ne tikai valstij, bet arī pašiem piena ražotājiem un pārstrādes uzņēmumiem ir jāpieliek visas pūles, lai, pārdomāti pieņemot lēmumus, stabilizētu situāciju piena ražošanā.

(Visited 33 times, 1 visits today)
(Visited 33 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *