Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Dienas aktualitāte

Daudzi analītiķi uzskata, ka Apvienotās Karalistes izstāšanās no Eiropas Savienības tās ekonomikai var nest nopietnus zaudējumus. Pesimisti runā, ka tūdaļ pēc politiskās šķiršanās tiks sarautas arī biznesa saites. Tomēr britu komerciālo pārvadājumu transporta firmas vadītājs Naidžels Baksters uzskata, ka nekas īpaši briesmīgs nenotiks un tirdzniecības sadarbībā dinamika saglabāsies.

“Pozitīvais moments mums būs tas, ka mēs vairs nebūsim pārslogoti ar daudzajām direktīvām. Es nedomāju, ka tirdzniecības jomā tas vispār kaut kādā veidā uz mums atsauksies. Mūsu attiecības ar Eiropas ražotājiem turpināsies. Mēs turpināsim augt, attīstīties, arī viņi turpinās augt un attīstīties. Abas puses ir ieinteresētas, lai šo attīstību nodrošinātu. Es esmu pilnībā pārliecināts, ka tā tas arī būs.”

Britu parlamenta deputāti pārstāv dažādus politiskos spēkus. Vieni uzskata, ka izstāšanās no Eiropas Savienības valsts ekonomikai nāks par labu, savukārt citi, ka tam būs katstrofālas sekas eksporta, importa un investīciju jomā.

Konservatīvais deputāts Stīvens Beikers uzskata:

“Izstāšanās priekšrocības būs tādas, ka mēs spēsim paši kotrolēt mūsu izdevumus un būt pārliecināti, ka naudu mēs tērējam mūsu prioritātēm.”

Savukārt leiborists Stīvens Kinoks paredz:

“Tas būs ļoti slikti, ja paraugāmies no investīciju skata punkta, jo daudzas globālās kompānijas veikušas ieguldījumus Lielbritānijā arī tāpēc, ka tā visu laiku ir bijusi Eiropas Savienības dalībvalsts ar piekļuvi daudz plašākam tirgum ar 500 miljoniem patērētāju.”

Eksperti cenšas aprēķināt, cik Londonai izmasās izstāšanās no Eiropas Savienības. Analītiskā centra “Open Europe” speciālisti ir puslīdz vienisprātis, ka valsts iekšzemes kopprodukts līdz 2030.gadam samazināsies par 3%. Tomēr eksistē arī daudz optimistiskāki scenāriji, piemēram, ja tiek noslēgti visaptveroši tirdzniecības līgumi ar Eiropas Savienību, kā arī daudz pesimistiskāki, kas ņem vērā tādus blakusefektus kā Londonas iespēja zaudēt savu ietekmi finanšu jomā.

Šobrīd ir ārkārtīgi grūti novērtēt visas iespējamās biznesa un politikas sekas, bet referenduma rezultāts parāda, ka britu sabiedrība ir sašķēlusies puslīdz vienādās daļās ar daudzviet vērojamo pēcbalsošanas paģiru sindromu – par ko tad esam nobalsojuši?

(Visited 28 times, 1 visits today)
(Visited 28 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *