Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Dienas aktualitāte

Masveida aresti Turcijas tiesu sistēmā

Turcijā arestēti 136 tieslietu sistēmas darbinieki. Reidi notikuši trijās Stambulas tiesas iestādēs. Līdztekus pārmeklētas ēkas, ieskaitot tiesu darbinieku skapjus, seifus un datorus.

Ģenerālprokuratūra bija izdevusi orderus 173 cilvēku arestam, no kuriem policijas rokās nonāca 136. Viņi visi tiek turēti aizdomās par sakariem ar opozicionāru Fetullu Gilenu, kurš ir galvenais aizdomās turētais neveiksmīgā apvērsuma rīkošanā.

Telekanāls “Euronews” ziņo, ka saistībā ar šādām apsūdzībām šobrīd ir aizturēti 35 tūkstoši cilvēku, no tiem gandrīz 17 tūkstoši vēl aizvien atrodas arestā, apmēram septiņiem ar pusi tūkstošiem nācies parakstīties par neizbraukšanu no valsts.

Turklāt 5 tūkstoši valsts ierēdņu tā paša iemesla dēļ jau tikuši atbrīvoti no darba, 70 tūkstošiem bija nācies pamest darba vietas bez formālas atbrīvošanas procedūras.

  1. un 16.jūlijā Turcijā notika militārā apvērsuma mēģinājums, tomēr līdzšinējam prezidentam un valdībai izdevās varu valstī saglabāt, lai gan pučistiem Ankarā, Stambulā un citās pilsētās izdevās sagrāba vairākus stratēģiski svarīgus objektus.

Pēc neveiksmīgā puča Turcijas armijā un valsts iestādēs tika sāktas “tīrīšanas”, kas turpinās līdz šai dienai. Līdz šim aizturēti vairāk nekā 35 000 cilvēku no kuriem apmēram 11 ar pusi tūkstoši jau atbrīvoti.

Aģentūra ”Anadolu” paziņojusi, ka Turcijas tiesa uzdevusi varasiestādēm konfiscēt visus īpašumus, kas pieder ASV dzīvojošajam islāmistu sludinātājam Fetullam Gilenam, kuru apsūdz  apvērsuma mēģinājuma organizēšanā.

Adanas tiesa līdz ar Gilena īpašumiem un bankas kontiem uzdevusi konfiscēt arī trīs viņa līdzgaitnieku īpašumus.

Aģentūrai arī kļuvis zināms, ka prasība par Gilena un viņa līdzgaitnieku īpašumu konfiskāciju tiesā bija iesniegta jau pirms neveiksmīgā militārā apvērsuma mēģinājuma.

Turcijas ārlietu ministrs Mevlits Čavušolu paziņojis, ka pēc neveiksmīgā apvērsuma mēģinājuma Turcijā no 208 diplomātiem, kas tika atsaukti atpakaļ uz Ankaru, 32 joprojām nav atgriezušies. Ministrs atklājis, ka, spriežot pēc Ankaras rīcībā esošās informācijas, vairāki no diplomātiem aizbēguši uz citām valstīm.

Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans paziņojis, ka “tīrīšanas” ir nepieciešamas, lai izskaustu Gilena vīrusu no valsts institūcijām, bet Turcijas varas  kritiķi jau saskatījuši draudus un izteikuši bažas par cīņu ar varas pretiniekiem un citādi domājošiem.

 

(Visited 16 times, 1 visits today)
(Visited 16 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *