Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Dienas aktualitāte

Apvienotajā Karalistē autoražotāji nobažījušies par “Brexit” ietekmi

Lielbritānijas plānotā Eiropas Savienības pamešana satraukusi autoražotājus, kas no 1. līdz 16.oktobrim pulcējušies Parīzes autosalonā.

”Nissan” izpilddirektors Karloss Gosns bija ļoti vaļsirdīgs sakot, ka viņš apsver iespēju apturēt jaunas investīcijas savā valstī lielākajā kompānijā, ja šīs ”šķiršanās” rezultātā rastos muitas barjeras ar Eiropas Savienību, un kompānija no valdības puses pieprasa kompensāciju garantijas.

“Ir ļoti grūti pieņemt lēmumus attiecībā uz ieguldījumiem vai raudzīties nākotnē, ja mēs nezinām, kādas būs attiecības starp Apvienoto Karalisti un Lielbritānijas galveno tirdzniecības partneri, kas ir visa pārējā Eiropa.

Nodevas par precēm, kas nāk no Apvienotās Karalistes uz Eiropu, ļoti kaitēs, lai attīstītu mūsu klātbūtni Lielbritānijā”.

Lielbritānijā bāzētā ”Jaguar, Land Rover” ražotāja izpilddirektors Ralfs Spets ir arī apsvēris, ka Indijai piederošais uzņēmums varētu ”pārkārtot savu domāšanu” par investīcijām pēc balsojuma referendumā un varētu būt kāds ”maksājumu līmenis nozarē”, ja ”Nissan” ar britiem noslēgtu darījumu par kompensācijām.

Viņš arī atklājis, ka jau bijušas manāmas  pazīmes, ka pēc Brexit balsojuma daži klienti Eiropā vairs nevēlas iegādāties Britu automobiļus.

Lielbritānijā no ārvalstu autoražotājiem lielā mērā ir atkarīgi vairāk nekā 800 000 strādājošo. Šie ražotāji arī kampaņas laikā nodrošina darbu, jo neslēpj labumu, ko viņi saskata atvērtā tirdzniecībā un standartizētos noteikumos.

(Visited 24 times, 1 visits today)
(Visited 24 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *