Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Dienas aktualitate

Uzlabos veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību onkoloģijas jomā

Ministru kabinetā atbalstīti Veselības ministrijas izstrādātie grozījumi noteikumos, kas nosaka veselības aprūpes organizēšanas un finansēšanas kārtību.

Lai nodrošinātu efektīvāku un savlaicīgāku pacientu, kuriem ir medicīniski pamatotas aizdomas par ļaundabīgu audzēju, izmeklēšanu un ārstēšanas uzsākšanu, noteikumi tiek papildināti ar kārtību ļaundabīgo audzēju primārai diagnostikai.

Vienlaikus noteikta norma, kurā iekļauti nosacījumi ģimenes ārsta turpmākai rīcībai gadījumā, ja, pamatojoties uz medicīniskām indikācijām, rodas aizdomas par to, ka personai ir onkoloģiska saslimšana, kā arī paredzēta ārstniecības iestādes turpmākā rīcība gadījumā, ja personai ar aizdomām uz onkoloģisku saslimšanu nepieciešama speciālista konsultācija vai izmeklējums. Paredzēts, ka ģimenes ārsts pēc diagnostisko izmeklējumu rezultātu izvērtēšanas, pamatotu aizdomu par onkoloģisku saslimšanu gadījumā, vienojoties ar pacientu, pieteiks apmeklējumu specializētā onkoloģiskajā ārstniecības iestādē.

Noteikts, ka savukārt attiecīgajās ārstniecības iestādēs tiks izveidoti tālruņu numuri, uz kuriem piezvanot, ģimenes ārsti varēs pieteikt pacientus speciālista konsultācijas saņemšanai aizdomu gadījumā par onkoloģiskām saslimšanām. Šāda pacientu pieteikšana veicinās prioritāru pieteikšanu uz pakalpojuma saņemšanu, novirzot šos pacientus no kopējās pacientu plūsmas un ļaujot plānot īpaši agrīnai onkoloģisko pacientu diagnostikai nepieciešamos resursus.

Noteikumos arī veikti precizējumi, lai pilnveidotu līgumu slēgšanas nosacījumus. Turpmāk Nacionālais veselības dienests, plānojot līgumu apjomu ar pakalpojumu sniedzējiem par valsts apmaksāto veselības pakalpojumu sniegšanu, izvērtēs faktisko pacientu plūsmu, ņemot vērā pacientu plūsmas sezonālās izmaiņas 12 mēnešu, nevis 9 mēnešu garumā. Šāda kārtība uzlabos pacientu plūsmas organizēšanu gan Nacionālajam veselības dienestam, gan katrai ārstniecības iestādei individuāli, plānojot pakalpojumu nodrošinājumu visa gada garumā.

Atbilstoši noteikumu grozījumiem tiek palielināts ģimenes ārsta kapitācijas naudas apjoms, kā arī palielināts ikmēneša fiksētais maksājums ģimenes ārsta praksei. Izvērtējot ar nozares speciālistiem ģimenes ārstu prakses maksājumus, ar šā gada 1.oktobri ir palielināts ģimenes ārsta kapitācijas naudas apjoms par vienu personu mēnesī no 1,18 eiro līdz  1,23 eiro. Tāpat, lai stiprinātu primāro veselības aprūpi, noteikumi paredz arī palielināt ikmēneša fiksēto maksājumu ģimenes ārsta praksei no 424,39 eiro uz 480,73 eiro mēnesī.

(Visited 18 times, 1 visits today)
(Visited 18 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *