Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Dienas aktualitāte

Ministru kabinets pieņēmis lēmumu par finansējuma 2,8 miljonu eiro apmērā piešķiršanu mājokļu galvojumu programmas turpināšanai 2017.gadā.

Ekonomikas ministrija prognozes gan liecina, ka programmas pilnvērtīgai turpināšanai nākangad ir nepieciešami aptuveni 6 miljoni eiro. Tas liek secināt, ka finansējuma galvojuma izsniegšana varētu turpināties vismaz līdz maijam.

Eekonomikas ministrs Arvils Ašeradens apgalvo, ka ministrija turpinās darbu un sarunas par ilgtermiņa risinājumiem, lai nodrošinātu programmas darbību 2017.gada 2.pusgadā un turpmākajos gados.

Valdībā izskatīts Labklājības ministrijas izstrādātais informatīvais ziņojums par ilgtermiņa budžeta saistību uzņemšanos, lai īstenotu  starptautisku projektu “Soli tuvāk: Kopienas vienotā atbilde uz vardarbības pret sievietēm gadījumiem”. Pieteikumu šai Eiropas Savienības programmai Labklājības ministrija iesniedza šī gada 1.jūnijā.

Minētās Eiropas Savienības programmas galvenās mērķa grupas ir bērni, jaunieši, sievietes, kas pakļautas vardarbībai, diskriminācijai vai tās riskam, cilvēki, kas pakļauti diskriminācijai sava dzimuma, vecuma, rases, reliģiskās pārliecības, invaliditātes vai dzimumorientācijas dēļ.

Valdība atbalstījusi Izglītības un zinātnes ministrijas sagatavotos grozījumus “Izglītības likumā”, kuru pieņemšana svarīga saistībā ar likumprojektiem “Par valsts budžetu 2017.gadam” un “Par vidēja termiņa budžeta ietvaru 2017., 2018. un 2019.gadam”.

Lai grozījumi stātos spēkā, tie vēl jāapstiprina Saeimā.

Piemēram, ar grozījumiem paredzēts pastiprināt izglītības iestāžu vadītāju un pedagogu atbildību. Tā, darba tiesiskās attiecības varēs izbeigt ar izglītības iestādes vadītāju vai pedagogu, ja tiks konstatēts, ka viņi nav lojāli Latvijai un tās Satversmei vai arī bērniem mācību procesā tiek veidota nepareiza attieksme pret sevi, citiem, darbu, kultūru, sabiedrību un valsti. Tāpat būs aizliegts nodarbināt valsts, pašvaldības vai valsts augstskolas dibinātas izglītības iestādes vadītāju, ja viņa profesionālā darbība novērtēta neapmierinoši.

Grozījumi “Izglītības likumā” arī paredz pedagoga profesionālās darbības kvalitātes pakāpju skaitu samazināt līdz trim.

Valdība otrdien atbalstīja rīkojuma projektu, kas paredz izsniegt licenci, lai Rucavas novada Rucavas pagastā veiktu ogļūdeņražu – naftas galvenās sastāvdaļas – izpēti un ieguvi.

Izpētes darbus plānots veikt Rucavas pagasta Alksnīšos un Bumbuļos.

Pēc Ekonomikas ministrijas rīcībā esošās informācijas, rīkojuma projektā iekļautajā licences teritorijā laika posmā no 1987. līdz 1988.gadam veiktajā ģeofizikālajā izpētē noteikta ģeoloģiskā struktūra ”Bumbuļi”.

Tagad Valsts ieņēmumu dienestam būs tiesības ierobežot piekļuvi tīmekļa vietnēm. To paredz valdības atbalstītie grozījumi likumā “Par nodokļiem un nodevām”.

Finanšu ministrija skaidro, ka tiesības uz domēna vārda atslēgšanu VID nepieciešamas, lai cīnītos pret interneta veikaliem, kuri nemaksā nodokļus. Līdz šim šādas tiesības piešķirtas Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcijai, lai slēgtu vietnes, kurās tiek organizētas nelicencētas azartspēles. Līdzīgas pilnvaras lietderīgi noteikt arī Valsts ieņēmumu dienestam, jo tas ļautu operatīvi reaģēt uz to uzņēmumu pārkāpumiem, kas darbojas interneta vidē.

(Visited 24 times, 1 visits today)
(Visited 24 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *