Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Dienas aktualitāte

Saeimā lemts…

Saeima 6.oktobra sēdē otrajā lasījumā atbalstīja jaunu likumprojektu, kas būtiski vienkāršos un paātrinās uzturlīdzekļu saņemšanu.

Saeimas Preses dienestā informē, ka Tieslietu ministrijas izstrādātais Uzturlīdzekļu garantiju fonda likums paredz, ka no uzturlīdzekļu pieprasīšanas līdz naudas saņemšanai būs jāgaida ne vairāk kā trīs mēneši, un tos varēs saņemt arī par pilngadīgiem skolēniem, kuri vēl nav sasnieguši 21 gada vecumu.

SIeima piekritusi 4,19 miljonu eiro pārdalei valsts budžetā, lai daļēji segtu līdzekļu deficītu kompensējamo medikamentu un medicīnisko ierīču apmaksai.

Veselības ministrija norāda, ka, ņemot vērā gada izpildes prognozi pēc astoņu mēnešu darba rezultātiem un papildu prasītos līdzekļus kompensējamo medikamentu izdevumu segšanai, kompensējamiem medikamentiem šogad būtu nepieciešami papildu līdzekļi 14,5 miljonu eiro apmērā. Līdz ar to, lai samazinātu finanšu deficītu izdevumu segšanai zāļu kompensācijas sistēmas ietvaros un mazinātu budžeta slogu, ministrija lūdza piešķirt 4,19 miljonus eiro ambulatorai ārstniecībai paredzēto zāļu un medicīnisko ierīču iegādes izdevumu kompensācijas nodrošināšanai.

Saeima ceturtdien bez diskusijām konceptuāli atbalstīja Noziedzīgi iegūtas mantas konfiskācijas izpildes likumu un grozījumus vairākos citos likumos, kas paredz pilnveidot un efektivizēt noziedzīgi iegūtas mantas konfiskācijas mehānismu.

Likumprojektā iekļauts pamatprincips, ka konfiskācijas izpildes rezultātā iegūtajiem finanšu līdzekļiem pamatā jānonāk valsts budžetā. No šiem līdzekļiem sākotnēji paredzēts izmaksāt tikai kaitējuma kompensāciju cietušajam un nolēmuma izpildes izdevumus.

Konceptuāli Saeimā atbalstīti Autopārvadājumu likuma grozījumi, kas paredz ieviest kopbraukšanas pakalpojumu regulējumu.

Likuma grozījumu anotācijā norādīts – līdz ar likuma grozījumiem cita starpā ir nepieciešams veicināt bezskaidras naudas norēķinus, tādējādi nodrošinot caurskatāmu finanšu plūsmu starp pakalpojumu saņēmēju un sniedzēju, atvieglojot nodokļu iekasēšanu valsts budžetā, kā arī palīdzot mazināt pelēkās ekonomikas īpatsvaru transporta nozarē.

Kopbraukšanas pakalpojumus varēs sniegt jebkurš autovadītājs, kurš būs reģistrēts kā šāda pakalpojuma sniedzējs transporta tīkla platformā, kuru uztur licencēts transporta tīkla operators. Šāda pakalpojuma sniedzējam būs jāreģistrējas Valsts ieņēmumu dienestā kā nodokļu maksātājam vai saimnieciskās darbības veicējam. Valdībai vēl būs jānosaka minimālās prasības kopbraukšanas pakalpojumu sniedzējiem un transporta tīkla operatoriem.

Likumprojektā paredzēts, ka par kopbraukšanas tarifiem pasažieri jāinformē pirms pakalpojuma sniegšanas.

Saeima ceturtdien no valsts budžetā jau iepriekš paredzētajiem līdzekļiem 50 000 eiro pārdalīja patvēruma meklētāju mentoru pakalpojumu programmai, lai to varētu īstenot bez pārtraukuma.

Tāpat atbalstīts likumprojekts “Par Protokolu par Melnkalnes pievienošanos Ziemeļatlantijas līgumam”, tādējādi galīgajā lasījumā atbalstot protokola ratificēšanu jeb Melnkalnes pievienošanos NATO.

Lēmumu par uzaicinājumu Melnkalnei uzsākt pievienošanās sarunas NATO valstu ārlietu ministri pieņēma pērn 2.decembrī, savukārt pievienošanās protokols tika parakstīts šī gada 19.maijā. Līdz ar protokola parakstīšanu ir uzsākts ratifikācijas process, kurā katra NATO dalībvalsts apstiprina pievienošanās protokolu.

(Visited 20 times, 1 visits today)
(Visited 20 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *