Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Dienas aktualitāte

Obligāta lobiju reģistrācija Pārredzamības reģistrā

Tas bija 2011.gadā, kad Eiropas Parlaments veiksmīgi ieviesa Eiropas Komisijas vienotu lobētāju reģistru. Pirms tam Eiropas Parlamentam pastāvēja sava – brīvprātīga sistēma. Jau kopš 2008.gada dažādās rezolūcijās Eiropas Parlaments ir aicinājis arī citas Eiropas Savienības institūcijas pievienoties šim obligātajam reģistram. Vienlaicīgi šajā aizvadītajā laikā Eiropas Parlamentam bijušas arī vairākas citas iniciatīvas, piemēram, ja lobijs nav reģistrējies Pārredzamības reģistrā, tad tā pārstāvjiem liegta iespēja uzstāties Eiropas Parlamenta publiskā uzklausīšanā.

Eiropas Parlamenta deputāti ir apsveikuši Eiropas Komisijas ideju pastiprināt Pārredzamības reģistra noteikumus. Reģistrs aptver visas neatkarīgās organizācijas un citus lobijus, kas vēlas piekļūt Eiropas Savienības institūcijām. Galvenās piedāvātās izmaiņas paredz sistēmā iekļaut arī Eiropas Savienības Padomi, precizēt definīcijas, uzlabot uzraudzību un iekļaut sodus par noteikumu pārkāpumiem.

Šobrīd Eiropas Parlamenta deputāti, kas jau ilgstoši cīnījušies par obligātu sistēmu attiecībā uz visām Eiropas Savienības institūcijām, uzsver patiesas caurspīdības nozīmi, kas uzlabotu demokrātisko likumību un palielinātu iedzīvotāju uzticību Eiropas institūcijām, kas izstrādā un pieņem Eiropas Savienības likumus.

Vienlaikus tomēr eiroparlamentārieši aicina turpināt darbu pie interešu konfliktu novēršanas noteikumiem un skaidra uzvedības kodeksa.

(Visited 26 times, 1 visits today)
(Visited 26 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *