Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Dienas aktualitāte

Ministru kabinetā lemts…

 Ministru kabinetā izskatīts Veselības ministrijas sagatavotais konceptuālais ziņojums ”Par Latvijas veselības aprūpes sistēmas finansēšanas modeļa maiņu”. Līdz ar to arī ir izteikts konceptuāls atbalsts valsts obligātajai universālajai apdrošināšanai no valsts budžeta līdzekļiem.

Tas nozīmē, ka ir saglabāts esošais veselības aprūpes pakalpojumu klāsts un reģionāla pieejamība visiem Latvijas iedzīvotājiem, finansējumu modeļa ieviešanai rodot no iekasētajiem valsts budžeta līdzekļiem. Modelis paredz, ka veselības aprūpes pakalpojumu iepirkšana saglabāsies valsts rokās. Tas paredz vienlīdzīgu veselības aprūpi visiem valsts iedzīvotājiem neatkarīgi no to ienākumu līmeņa, piederības kādai sociālai grupai, vecuma un dzimuma.

Valdības koalīcija jau iepriekš vienojās, ka veselības finansēšanas modelis neparedzēs tā atdošanu privātajiem apdrošinātājiem.

Satiksmes ministrijas izstrādātie un apstiprinātie Ministru kabineta noteikumu grozījumi paredz, ka dzīvokļu īpašniekiem vai pārvaldniekiem būs jānodrošina, ka daudzdzīvokļu mājās koplietošanas telpās izvietotās pastkastītes ir pieejamas pasta piegādātājam darbdienās no pulksten 8 līdz 17.

Pasta pamatnostādnēs ir identificēta problēma, ka pasta komersantiem ir apgrūtināta pieeja namu infrastruktūras elementiem, piemēram, ieejas durvju kodi, kas traucē nodrošināt pilna cikla pasta pakalpojumus.

Valdība otrdien vienojusies Veselības, Zemkopības, Satiksmes un Kultūras ministrijai piešķirt vairāk nekā 572 tūkstošus eiro no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem.

Veselības ministrijai piešķirti 39 061 eiro, lai Nacionālajam veselības dienestam segtu izdevumus gada pirmajos astoņos mēnešos saistībā ar patvēruma meklētāju ārstēšanu Latvijas ārstniecības iestādēs un saistībā ar trīs karadarbībā Ukrainā cietušo personu ārstēšanu Latvijas ārstniecības iestādēs, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam, lai segtu izdevumus, kas šajā laikā radušies saistībā ar 88 izsaukumiem pie patvēruma meklētājiem.

Savukārt Zemkopības ministrijai valdība piešķīra 22 896 eiro, lai Lauku atbalsta dienests nodrošinātu kompensāciju izmaksu dzīvnieku īpašniekiem par zaudējumiem, kas radušies valsts uzraudzībā esošās dzīvnieku infekcijas slimības Amerikas peru puves un Āfrikas cūku mēra epizootijas apkarošanā.

Satiksmes ministrijai piešķirti 264 888 eiro, lai ”Latvijas Pasts” kompensētu zaudējumus par abonēto preses izdevumu piegādes pakalpojumu sniegšanu 2015.gadā.

Kultūras ministrijai 245 715 eiro piešķirti, lai nodrošinātu Rīgas Doma ērģeļu restaurāciju.

Valdība atbalstījusi plānus attīstīt un paplašināt Mārupes novadā izvietoto Zemessardzes 17.pretgaisa aizsardzības bataljona bāzi, kas atrodas bijušajā Krievijas karaspēka objektā ”Ceri”. Aizsardzības ministrijas ”Būvniecības programmā 2016.-2018.gadam” ir plānots finansējums bataljona bāzes izbūvei.

Pēc Latvijas pievienošanās NATO tiek turpināta Zemessardzes attīstība, palielinot tās lomu valsts aizsardzībā. Viens no Zemessardzes turpmākajiem uzdevumiem būs atbalsta sniegšana ārvalstu bruņoto spēku uzņemšanai un specializēto spēju attīstība starptautisko operāciju atbalstam.

Valdība ļāvusi Latvijas bruņotajiem spēkiem piedalīties novembrī Gruzijā paredzētajās starptautiskajās militārajās mācībās ”NATO – Geo Ex 2016”. Kas risināsies no 10. līdz 21.novembrim.

Daudznacionālajās militārajās mācībās piedalīsies NATO un ” Partnerattiecības – mieram” dalībvalstu militārās vienības no Latvijas, Turcijas, Gruzijas, Ukrainas, Lietuvas un Slovēnijas, lai pilnveidotu reģionālo stabilitāti un drošību, nostiprinātu partneru kapacitāti un veicinātu uzticību, uzlabojot sadarbību starp bruņotajiem spēkiem.

Latvijas Nacionālie bruņotie spēki plāno piedalīties mācībās, lai pilnveidotu Zemessardzes taktisko operāciju plānošanas un vadīšanas spējas asimetriskās karadarbības vidē.

Gruzija un Ukraina nav NATO dalībvalstis, bet piedalās programmā ”Partnerattiecības – mieram”.

(Visited 26 times, 1 visits today)
(Visited 26 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *