Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Dienas aktualitāte

VID paplašina e-pakalpojumu klāstu

Turpinot pilnveidot klientu apkalpošanu un attīstīt e-pakalpojumus, Valsts ieņēmumu dienesta Sabiedrisko attiecību daļa informē, ka elektroniskajā deklarēšanas sistēmā ir pieejami vairāki jauni pakalpojumi un pilnveidoti esošie. No šī gada oktobra jau ir pieejamas jaunas iespējas attiecībā uz dokumentu sagatavošanu un iesniegšanu, nodokļu samaksu un termiņa pagarināšanu, e-vides pārskatāmību, meklēšanas iespējām un efektīvu saziņu ar elektroniskās deklarēšanas sistēmas lietotājiem.

Nevalstiskās organizācijas, kam piešķirts sabiedriskā labuma organizācijas statuss,  turpmāk varēs iesniegt elektroniskajā deklarēšanas sistēmā dokumentu “Iepriekšējā gada darbības pārskats un turpmākās darbības pārskats”, izmantojot tam īpaši izstrādātu strukturēta dokumenta formu.

Lai darbu ar elektronisko deklarēšanas sistēmu padarīt vēl ērtāku un ātrāku, ir iespējams iesniegt vairākus sagatavotos dokumentus vienlaicīgi. Savukārt, ja iesniedzamajā dokumentā tomēr būs kādas kļūdas, sistēma par to informēs un nepieļaus kļūdaina dokumenta iesniegšanu.

Jau kopš šī gada pavasara elektroniskās deklarēšanas sistēmas lietotājiem ir iespēja tiešsaistē veikt vairākus nodokļu maksājumus, kā arī sekot līdzi veikto maksājumu izpildei. Taču no šī gada oktobra, izvēloties sadaļu “Atgādinājumi par dokumentu iesniegšanas un maksājumu veikšanas termiņiem” jeb “Kalendāru”, lietotājam ir arī iespēja tajā uzreiz tiešsaistē veikt visu kalendārā norādīto nodokļu samaksu un attiecīgo deklarācijas iesniegšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā turpat elektroniskajā deklarēšanas sistēmā pieteikt nodokļu nomaksas termiņa pagarinājumu.

Arī brīdinājums par nodokļu parādu esamību ir papildināts ar iespēju uzreiz tiešsaistē veikt aprēķināto nodokļu samaksu vai lūgt nodokļa nomaksas termiņa pagarinājumu. Savukārt, saņemot informāciju par nodokļu pārmaksas esamību, lietotājs var izvēlēties iespēju “Novirzīt pārmaksu” un uzreiz brīvā formā iesniegt iesniegumu par attiecīgā nodokļa pārmaksas novirzīšanu citu nodokļu maksājumu segšanai.

Elektroniskās deklarēšanas sistēmas lietotājam tagad ir iespēja izveidot personalizētu sadaļu “Mans saraksts”, iekļaujot tajā biežāk iesniedzamos vai aplūkojamos dokumentus. Lai to izveidotu, lietotājam dokumentu sarakstā “Visi dokumenti” jāizvēlas biežāk izmantotie dokumenti un jāatzīmē ar “Pievienot sarakstam”. Šajā sadaļā atzīmētie dokumenti tiek attēloti pa grupām, kurā katram dokumentam ir izveidota sava lapa ar dokumentu sarakstu dalījumā pa taksācijas periodiem.

Ņemot vērā, ka par visiem sistēmā saņemtajiem VID paziņojumiem elektroniskās deklarēšanas sistēmas lietotāji tiek informēti arī uz savu e-pasta adresi, savlaicīgai informācijas saņemšanai ir ļoti svarīgi, lai būtu norādīta tiešām aktuālā un ikdienā izmantojamā e-pasta adrese. Tādēļ turpmāk, pieslēdzoties elektroniskajai deklarēšanas sistēmai, lietotājam tiks piedāvāts aktualizēt un saglabāt viņa kontaktinformāciju, un pēc tam to apstiprināt, saņemot saiti tieši uz šo norādīto e-pasta adresi.

(Visited 23 times, 1 visits today)
(Visited 23 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *