Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Dienas aktualitāte

Lielbritānija pieņēmusi pirmo bērnu grupu no  Kalē ”Džungļiem”

Lielbritānijā sagaidīta pirmā bērnu migrantu grupa no Francijas Kalē. Burtiski dienu pirms tam, kad sākās bēgļu nometnes demontāža Lamanša otrā krastā, Londonas Kroidonas rajonā ieradās 80 nepilngadīgu meiteņu un zēnu bez pieaugušo pavadības.

Biedrības “Lielbritānijas pilsoņi” pārstāvis Džordžs Gabriels stāsta:

“Tas izskatījās it kā jūs sēdētu pasažieru sēdeklī automašīnā, kas lēnām virzās stāvas kraujas virzienā. Mēs zinājām, ka nometni Kalē nojauks, mēs zinājām, ka iepriekš, kad demontēja nometnes dienvidu daļu, pazuda 126 bērni un zinājām, ka šoreiz varētu būt vēl sliktāk.”

Londonas Hammersmitas un Fulkemas padomes vadītājs Stīvens Kovana skaidro, ka vēl augustā padome esot kontaktējusies ar valdību, lai saņemtu atļauju pieņemt bērnus migrantus. Atbilde saņemta tikai apmēram nedēļu pirms to ierašanās.

“Šos bērnus sagaidīs īpaši apmācīti sociālie darbinieki, bet pēc tam viņus nodos audžuģimenēm. Daudz kas tika kārtots pēdējā brīdī. Labi, ka varas iestādes par to tomēr izšķīrās, bet pārāk vēlu. Mums tagad ir jāpārliecinās, ka neviens no bērniem nepaliks bez uzraudzības.”

Atbilstoši jaunākajiem datiem, Kalē migrantu nometnē, kuru Francijas valdība apņēmusies līdz nedēļas beigām nojaukt, atradušies apmēram 1,3 tūkstoši nepilngadīgu pusaudžu, no kuriem 500 ir paziņojuši, ka viņiem Lamanša otrā pusē atrodas radinieki.

(Visited 18 times, 1 visits today)
(Visited 18 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *