Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Dienas aktualitāte

Saeimā lemts…

Saeimas vairākums ceturtdien nolēma neatbalstīt opozīcijas rosināto izglītības un zinātnes ministra Kārļa Šadurska demisijas pieprasījumu. Par opozīcijas ierosinājumu nobalsoja 35 Saeimas deputāti, bet pret to – 57. Neviens parlamentārietis balsojumā neatturējās. Demisijas pieprasījumu atbalstīja opozīcijas pārstāvji, pret bija koalīcijas deputāti, savukārt Nellija Kleinberga no Latvijas Reģionu apvienības un Rihards Eigims no Zaļo un zemnieku savienības balsojumā nepiedalījās. Pats Šadurskis, uzrunājot Saeimu, sacīja, ka šis demisijas pieprasījums nav saistīts nedz ar reformu, nedz viņa vai Izglītības un zinātnes ministrijas darba kvalitāti. Viņš pauda viedokli, ka ”Saskaņai” ”nerūp izglītība, bet šefa Nila Ušakova mundiera gods”.

Saeima ceturtdien apstiprināja Guntu Razāni Finanšu un kapitāla tirgus komisijas priekšsēdētāja vietnieka amatā. Par viņas apstiprināšanu šajā amatā nobalsoja 78 Saeimas deputāti, pret – septiņi. Neviens parlamentārietis balsojumā neatturējās.

Izmaiņas Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā, kas trešajā galīgajā lasījumā pieņemtas Saeimā paredz, ka personas, kuras pārmaksājušas vai nepareizi iemaksājušas naudas sodu, varēs to atgūt trīs gadu laikā, ar iesniegumu vēršoties Valsts ieņēmumu dienestā vai attiecīgajā pašvaldībā. Soda pārmaksa nereti veidojas gadījumos, kad persona sākotnēji samaksā naudas sodu, bet vēlāk to pārsūdz un tiesa prasību apmierina. Savukārt nepareiza soda nomaksa parasti saistīta ar naudas iemaksāšanu valsts budžeta nepareizajā kontā. Valsts ieņēmumu dienests iepriekš skaidroja, ka soda naudas atkarībā no pārkāpuma veida jāiemaksā 26 dažādos kontos.

Saeima otrajā lasījumā atbalstījusi priekšlikumu grozījumiem Alkoholisko dzērienu aprites likumā, kas faktiski paredz aizliegt tirgot alkoholiskos dzērienus plastmasas pudelēs, kuru tilpums lielāks par vienu litru. Šāds ierobežojums attieksies uz alu, raudzētiem dzērieniem un pārējiem alkoholiskajiem dzērieniem, ko ražo, sajaucot kopā vairākus alkoholiskos dzērienus. Savukārt tos nepiemērot varēs tad, ja iepakojums izgatavots no stikla, keramikas, koka vai metāla, kā arī gadījumos, ja šos dzērienus tirgos ražošanas vietās. Parlamentam gan vēl šie likuma grozījumi būs jāskata trešajā lasījumā.

Saeima otrajā lasījumā atbalstījusi jauno Publisko iepirkumu likumu, kurā paredzēta virkni izmaiņu un jauninājumu atšķirībā no pašreizējā regulējuma, kā arī iepirkumu organizēšanā plānots ieviest Eiropas Savienības prasības. Kopumā jaunais likums paredz pakalpojumiem un piegādēm celt līgumcenu robežvērtību līdz 10 000 eiro un būvdarbiem līdz 20 000 eiro. Patlaban pakalpojumiem un piegādēm iepirkumu procedūra ir jāpiemēro no 4000 eiro, bet būvdarbiem no 14 000 eiro. Turpmāk vienkāršāka kārtība attieksies arī uz iepirkumiem, kuru cena būs zem 42 000 eiro piegādēm un pakalpojumiem un zem 170 000 eiro būvdarbiem. Tāpat kā līdz šim iepirkuma procedūra būs jāpiemēro, ja pakalpojuma līgumcena būs 42 000 eiro vai lielāka, bet publisku būvdarbu līgumcena – 170 000 eiro vai lielāka.

Ceturtdien, klātesot Baltijas valstu parlamentu spīkeriem – Latvijas Saeimas priekšsēdētājai Inārai Mūrniecei, Igaunijas parlamenta priekšsēdētājam Eiki Nestoram un Lietuvas parlamenta priekšsēdētājai Loretai Graužinienei, oficiāli atklāta jaunā Saeimas ēka Jēkaba ielā 6/8. Svinīgajā pasākumā ēkas pirmā stāva konferenču zālei tika dots Baltiešu zāles nosaukums. Tas izvēlēts par godu šogad svinamai Baltijas Asamblejas dibināšanas 25.gadadienai. Baltijas Asambleja ir Latvijas, Igaunijas un Lietuvas parlamentu sadarbības institūcija, kas izveidota 1991.gada 8.novembrī. Asamblejā katru Baltijas valstu parlamentu pārstāv 12 līdz 20 deputātu. Tā ir koordinējoša un konsultatīva institūcija, kas ir tiesīga nacionālajiem parlamentiem, valdībām un Baltijas Ministru padomei izteikt savu viedokli rezolūciju, lēmumu, deklarāciju un ieteikumu formā un pieprasīt atbildes par to, kā risināti Baltijas Asamblejas dienaskārtības aktuālie pārrobežu jautājumi. Jau iepriekš tika ziņots, ka Jēkaba ielā 6/8 būs trīs zāles, kas paredzētas komisiju sēžu, konferenču, diskusiju un citu pasākumu rīkošanai. Tajās paredzētas vietas attiecīgi 130, 95 un 60 dalībniekiem.

(Visited 24 times, 1 visits today)
(Visited 24 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *