Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Dienas aktualitāte

Vai Turcijas Izmirā beigsies “ceļš uz Eiropu”?

20.martā oficiāli spēkā stājas migrantu atpakaļ atgriešanas plāns, par kuru divas diena siepriekš Eiropas Savienība vienojās ar Turciju un kas paredz, ka ikviens bēglis, kurš nonācis Grieķijā, Turcijai ir jāuzņem atpakaļ.

Mediji ziņo, ka jau tūdaļ pēc Eiropas Savienības un Turcijas vienošanās daudzu “ceļš uz Eiropu” beidzas Turcijas Izmiras provinces pilsētiņā Dikili, kur pirmajā dienā vien tika aizturēti vairāk nekā 200 nelegālo migrantu, bet kopš piektdienas vairāk nekā 2000 cilvēku.

Tajā pašā laikā simtiem migrantu turpina ierasties Grieķijas Lezbas salā, kas viņiem nozīmē “ieeju Eiropā”. Atbilstoši Eiropas Savienības un Turcijas vienošanās nosacījumiem, visi nelegālie migranti, kas ierodas Grieķijā, tiks izsūtīti atpakaļ uz Turciju.

Huseinam Ali Muhamadam nelegālā migranta ceļš ir bijusi vienīgā cerība:

“Es šeit ierados tāpēc, ka vēlos nokļūt Dānijā”, lai tur mācītos. Es daudz, ļoti daudz strādāju un taupīju, kad dzīvoju Turcijā. Un pēc visa tā atgriezties atpakaļ? Nē! Tas ir ārkārtīgi bīstami un ļoti, ļoti slikti.”

Šajā pašā laikā Grieķijas Idomenas ciematā aizvien atrodas vairāk nekā 14 tūkstoši migrantu. Robeža ar Maķedoniju turpina palikt slēgta. “Atveriet robežu!” – tā ir galvenā tur nobloķēto bēgļu prasība, kas nevēlas atgriezties Atēnās.

Briseles un Ankaras panāktās vienošanās mērķis – izbeigt migrantu ceļošanu pāri Egejas jūrai, pār kuru kopš šī gada sākuma Eiropā ieradušies 150 000 cilvēku, bet 2015.gada laikā 850 000.

Šobrīd medijos izskan doma, ka maršruta pāri Egejas jūrai slēgšana ir tikai laika jautājums. Tas arī nozīmē, ka citi, vēl daudz bīstamāki ceļi, var tikt atvērti jau pavisam drīz.

(Visited 32 times, 1 visits today)
(Visited 32 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *