Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Dienas aktualitāte

Brisele: nedēļu pēc teroraktiem

Otrdien, 29.martā, pagāja tieši nedēļa kopš teroristu uzbrukuma Briselē, par kuriem atbildību uzņēmās teroristiskais grupējums “Daesh”.

Briseles teroraktos bojā gājušo skaits šajā laikā jau pieaudzis līdz 35. 31 cilvēks zaudējis dzīvību Briseles Zaventemas lidostā un Mālbēkas metro stacijā, bet vēl četri vēlāk miruši slimnīcās no gūtajiem ievainojumiem. Bojā gājušo sarakstā nav iekļauti trīs teroristi pašnāvnieki, divi no kuriem uzspridzinājās lidostā, bet viens metro stacijā.

Beļģijas Krīžu centrs pirmdien paziņoja, ka no 35 bojā gājušajiem 7 vēl nav identificēti. Bojā gājuši vismaz 13 valstu pilsoņi, no kuriem identificēti ir 4 ASV, 3 Beļģijas un 2 Nīderlandes pilsoņi, kā arī pa vienam no Francijas, Itālijas, Libērijas, Lielbritānijas, Ķīnas, Marokas, Peru, Spānijas, Vācijas un Zviedrijas.

Saskaņā ar iepriekš Beļģijas Krīžu centra publiskotajiem datiem teroraktos ievainoti 340 cilvēki no 19 valstīm, no viņiem 101 vēl atrodas slimnīcās, no tiem 62 – intensīvajā aprūpē.

Atsaucoties uz Beļģijas prokuratūras datiem, pirmdien pierādījumu trūkumu dēļ atbrīvots ceturtdien vakarā aizturētais aizdomās turētais, kuru varas iestādes identificēja kā Faisalu S. Viņam sestdien izvirzīja apsūdzības par dalību teroristu grupas aktivitātēs, teroristu pastrādās slepkavībās un slepkavību mēģinājumos.

Iepriekš Beļģijas mediji rakstīja, ka viņš ir trešais uzbrucējs lidostā, kurš aizbēga, ka viņa vārds ir Faisals Šefu. Raidsabiedrība “Sky News” ziņoja, ka viņš ir neatkarīgais žurnālists.

Dažas stundas pirms prokuratūras paziņojuma par viņa atbrīvošanu Beļģijas policija pirmdien publiskoja jaunu videoierakstu no Briseles Zaventemas lidostas videonovērošanas, cenšoties identifisēt trešo aizdomās turēto par līdzdalību lidostas sparādzienu rīkošanā. Saskaņā ar izmeklētēju teikto, viņš lidostā atstājis čemodānā novietotu bumbu, kas gan neuzsprāga, un aizbēga. Videoierakstā aizdomās turētais redzams gaišā jakā un cepurē.

Nīderlandes policija svētdienas vakarā paziņoja, ka Roretdamā aizturējusi kādu 32 gadus vecu Francijas pilsoni. Viņu tur aizdomās par uzbrukuma gatavošanu Francijā. Tiek arī ziņots par vēl trīs personu aizturēšanu.

Aizturētais Francijas pilsonis varētu būt saistīts ar 34 gadus veco Redu Krīketu. Aģentūra AFP ziņo, ka Francijas policija viņu aizturējusi ceturtdien Parīzē uz aizdomu pamata par jaunu uzbrukumu gatavošanu.

Otrdien līdz šī raidījuma iziešanai ēterā Briseles Zaventemas lidostas vadība vēl nebija ziņojusi, kad lidosta atsāks darbu, bet bija paziņojusi, ka otrdien pārbaudīs, kā paveikti remontdarbi pēc diviem iepriekšējā nedēļā notikušajiem sprādzieniem, kuros cieta arī izlidošanas zāle.

Visu šo laiku arī Latvijas nacionālās lidsabiedrības “airBaltic” reisi starptautiskajā lidostā “Rīga” uz un no Briseli ir atcelti.

(Visited 29 times, 1 visits today)
(Visited 29 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *