Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

DIENAS AKTUALITĀTE. Laimdotas Straujumas atkāpšanās no amata nav pārsteigums

Nevarētu teikt, ka pirmdienas priekšpusdienas karstākā ziņa, ka Ministru prezidente Laimdota Straujuma pēc tikšanās ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni paziņojusi par savu atkāpšanos, bija pilnīgs pārsteigums. Jau ilgāku laiku sabiedrībā mediju ziņas saglabāja zināmu intrigu, ka tas būtu iespējams. Tomēr vēl sestdien notikušais partijas “Vienotība” kongress par to īsti neliecināja. Tas noslēdzās salīdzinoši mierīgā gaisotnē bez skaļiem paziņojumiem. Iepriekš gan tika izteiktas prognozes, ka Laimdotas Straujumas demisijas paziņojums varētu izskanēt kongresā.

Tomēr Straujuma kongresā vienīgi izteicās, ka valdības sekmīgam darbam ļoti svarīgs ir partijas valdes un frakcijas atbalsts.

Pēdējā laikā runas par valdības maiņu politikas kuluāros izskanēja bieži.

Runas aktualizējās pēc tam, kad Straujuma pieprasīja sava partijas biedra satiksmes ministra Anrija Matīsa demisiju.

Interesanti, ka pirmdienas rītā intervijā LNT raidījumam “900 sekundes”  Zaļo un zemnieku savienības līderis Armands Krauze, uzsvēra, ka svarīgi, lai premjerministre Laimdota Straujuma pati pasaka, cik ilgs būšot šīs valdības darbs.

Izrādījās, ka bija vajadzīgas tikai dažas stundas, lai mēs par to uzzinātu.

Pēc Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas paziņojuma par demisiju Valsts prezidents Raimonds Vējonis paziņoja, ka pēc Saeimas vēlēšanām koalīcijai un parlamentam vēlētāji deva iespēju strādāt valsts labā, bet diemžēl šāda iespēja netika izmantota iekšpolitisko strīdu dēļ.

Valsts prezidents pateicās Laimdotai Straujumai par darbu valdības vadītājas amatā divu gadu garumā, uzņemties šo darbu brīdī, kad neviens to nevēlas darīt, novērtējot to kā drosmīgu soli.

Savukārt valdības vadītāja pauda, ka “ir pagājis noteikts laika posms, valdība pieņēmusi divus budžetus, ir veiksmīgi pavadījusi Latvijas prezidentūru Eiropas Savienības Padomē, ka valsts atrodas labā stāvoklī”.

Straujuma norādīja, ka pēc šī perioda viņa uzskata, ka jāizveido jauna valdība, kurai nepieciešamas jaunas idejas, jauns pienesums, jauna enerģija, lai varētu uz padarīto darbu pamata turpināt tālāk iesāktos darbus.

Viņa pateicās savas valdības ministriem par to, ka viņi ir strādājuši kā viena komanda, prezidentam Vējonim un arī eksprezidentam Andrim Bērziņam par labo sadarbību. Tāpat viņa veltīja pateicības vārdus koalīcijas partneriem un Saeimas deputātiem, kā arī vēlētājiem, kas viņai devuši iespēju strādāt ar divām valdībām, apliecinot jau iepriekš izskanējušo, ka pēc jaunās valdības sastādīšanas viņas atgriezīsies Saeimā.

 

Uldis Štokmanis – 1.biznesa radio

(13:07, atkārtojums 16:07, 19:20, 22:20)

(G)

(Visited 216 times, 1 visits today)
(Visited 216 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *