Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

DIENAS AKTUALITĀTE: Latvija lems par grozījumiem Imigrācijas likumā, bet Grieķijas Kosas salā nemieri

Šonedēļ Saeimas Eiropas lietu komisijas dienaskārtībā jālemj par Latvijas pozīciju jautājumā par aizdevuma programmas piešķiršanu Grieķijai. Jāatceras, ka komisijas sēde jau vairākas reizes ir bijusi pārtraukta. Valdības dienaskārtībā – grozījumi Imigrācijas likumā.

Pēdējā laikā arī mūsu sabiedrībā sāk apjaust, ka, neskatoties uz dažādiem viedokļiem, kau arī 250 bēgļu uzņemšana – vairs nav tālas nākotnes perspektīva.

Aizvadītajās dienās satraucošas ziņas pienāca no Grieķijas. Tur nelielās Kosas salas varas iestādes jau kļuvušas gandrīz bezspēcīgas lielās bēgļu plūsmas priekšā.

Tā piektdien Kosas salā notika nelegālo migrantu masveida kautiņš. Migranti no Irākas, Afganistānas un Pakistānas uzbruka bēgļiem no Sīrijas, kuriem vietājās varas iestādes cenšas ātrāk noformēt dokumentus un viņus ātrāk aizsūtīt prom no salas, kurā jau šobrīd katrs piektais ir migrants.

Policija centās neiejaukties, lai kautiņš nepārvērstos masu nekārtībās.

Svētdien varas iestādes bēgļiem nodeva prāmi, lai no Kosas salas  vairākus simtus bēgļu no Sīrijas pārvestu uz Eiropu.  Neskatoties uz to, ka starp bēgļiem atradās arī citu Āzijas valstu pilsoņi, viņu uzņemšana kļuva daudz vēsāka.

Žurnālistiem kas atradās salā, bēgļi žēlojas par diskrimināciju pēc nacionālā principa. Lūk Tajebs Adibs no Irākas.

„Es gaidu, bet viņi ne ar ko nepalīdz. Palīdz tikai sīriešiem. Tāpēc ka, es jau jums to saku, viņi nezina, kas notiek Pakistānā, Irākā un Irānā. Tā ir milzīga problēma. Es viņiem stāstīju par Irāku, bet viņi mani izdzina. Teica, lai vācoties projām.”

Tā kā Sīriju ir aptvēris pilsoņu karš, Eiropas varas iestādes šīs valsts pilsoņus uzskata kā tādus, kas bēg no reālām dzīvības briesmām. Tajā pat laikā pārējie tiek uzskatīti par tādiem, kas migrantu statusu vēlas saņemt ekonomisku apstākļu dēļ.

Par šo situāciju ir nobažījušās nevalstiskās organizācijas. Arī organizācijas „ Ārsti bez robežām” pārstāve Jūlija Kurafa.

„Mēs varas iestādēm lūdzam palīdzību.  Mēs šeit esam vieni. Šajā vietā vienkārši nav iespējams strādāt. Nav iespējams cilvēkus turēt šeit 20 dienu un censties viņiem nodrošināt kaut kādu palīdzību. Esam nonākuši līdz tam, ka nekādi vairs nevaram palīdzēt. Tas ir pāri mūsu spēkiem.”

Kosas salā aizvien atrodas tūkstošiem migrantu. Tie, kas spēj samaksāt, var apmesties viesnīcās, bet pārējiem – teltis karstmalā.

Vietējo salu varasiestāžu kompetence nav pietiekama, lai pieņemtu lēmumu par viņu tālāko statusu Grieķijas teritorijā.

 

Uldis Štokmanis – 1.biznesa radio

Raidījumu klausieties : 13:03, atkārtojums 16;03, 19:20, 22:20 (L)

(Visited 128 times, 1 visits today)
(Visited 128 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *